Mikuláš
6.12.2022
Krainová zúri na opatrenia! Deti nemajú šancu na kvalitné vzdelanie, dementné Kocúrkovo!
Zdielať na
Showbiznis

Krainová zúri na opatrenia! Deti nemajú šancu na kvalitné vzdelanie, dementné Kocúrkovo!

Archívna reportáž

Aj keď by si mohla Simona Krainová (48) bezstarostne užívať detoxikačnú kúru v ajurvédskom centre na Srí Lanke spolu s manželom Karlom Vágnerom (45), nedovolia jej to okolnosti v súvislosti s ich dvomi synmi. Max a Bruno totiž zostali v Prahe, aby sa mohli zúčastňovať školskej výuky, ale kvôli opatreniam v rámci covidu sa tak nedeje. To modelku, ktorá na vzdelávanie synov veľmi dbá, rozčuľuje. Zveruje sa s tým na sociálnej sieti svojim sledovateľom. Opäť dostala z domova správu, že sa v triede jej synov pri testovaní objavil covid a všetci žiaci museli ísť preto do karantény. Takto sa to udialo už viackrát.

"Už po stopäťdesiatykrát. Opäť celá trieda v karanténe. To je už fakt zúfalé, že sa mi do toho Kocúrkova vôbec nechce," napísala Simona Krainová, ktorá má už dosť nariadení, ktoré brzdia  deti. Tak, ako aj ostatné deti, a nielen v Česku, už niekoľko mesiacov nemajú riadnu školskú dochádzku s kvalitnou výučbou. Krainovej synovia pritom nemali pozitívny test, ktorý sa v školách pravidelne vyžaduje. Nikto z detí v triede pri náleze ktoréhokoľvek zo spoložiakov však už tiež do školy chodiť nemôže."Vrátane žiakov očkovaných, či po prekonanom covide," dodal k situácii Karel Vágner.

Vlani počas lockdownu v Česku manželia spolu so synmi trávili od januára niekoľko mesiacov na ostrove Saint Martin v Karibiku."Zostaneme, dokiaľ sa situácia v Česku nezmení. Je mi ľúto všetkých, čo to musia doma prežívať," vyjadrila sa vtedy Krainová. S manželom dohliadala, aby synovia nezanedbali školskú výuku. Aj v Česku sa deti na všetkých stupňoch škôl niekoľko mesiacov online, oni to ale museli riešiť inak. "Je tu časový posun, nemôžu byť na online výuke. Dostávame všetky úlohy, ideme podľa školských osnov, chlapci všetko vypracovávajú, posielame to naspäť. Max a Bruno sa pravidelne denne štyri-päť hodín učia. Plne rešpektujeme plán školy," zverila sa starostlivá mama. Zanedbať ich vzdelávanie rozhodne s manželom nechceli a ani nechcú.  

Simona si nikdy nedáva servítku pred ústa, vďaka tomu má aj množstvo obdivovateľov, avšak aj neprajníkov:

​Na Srí Lanke sa manželia podrobujú prísnemu programu detoxu tela a mysle. "Nie, že by som si nedala vyprážaný rezeň so zemiakovým šalátom. Kája si už namiesto nahých dievčat pozerá na webe obrázky jedla, ale inak som celkom v pohode," vtipne komentovala Simona ich situáciu. Jedlo sa podáva iba v ľahkej, zdravej podobe podľa pravidiel ajurvédy, pritom sa pravidelne cvičí, ale príjemné sú iste aj tradičné ajurvédske masáže, ktoré k očiste a relaxácii tela patria. No dokonalé to nie je. "Tak ani ajurvéda ma nezachránila pred novými, úplne dementnými nariadeniami našej vlády. To, že už teraz naše deti nemajú šancu na kvalitné vzdelanie, je jasnejšie ako nebo tu! Svet sa v prdel obracia," neodpustila si dodať vo svojom príspevku o pobyte v ajurvédskom centre, ktorý sa blíži ku koncu. 

Simona sa na spravu zo školy ej syna poriadne rozčertila:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa simonakrainova (@simonakrainova)

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie