Hrubá čiara za Karlom! Ivana Gottová odovzdala žezlo inému mužovi!

Hrubá čiara za Karlom! Ivana Gottová odovzdala žezlo inému mužovi!

Archívna reportáž
embed kód
Po štyroch rokoch odmlky v Česku ožila anketa Zlatý slávik a už aj sú známe výsledky. Slávnostný galavečer poňali aj ako poctu zosnulým Mirovi Žbirkovi (✝ 69) a Karlovi Gottovi (✝ 80). Na ktorého pamiatku toho najjagavejšieho slávika zaspievali viacerí speváci a na pódiu vystúpila aj vdova Ivana Gottová.

Česká verejnosť je v názore na obnovenie kedysi mimoriadne populárnej ankety Zlatý slávik, veľmi rozpoltená. Podaktorí ju prijali s nadšením, iní zas kritikou. Dokonca aj priamo na pódiu došlo ku kontroverziám a ešte tesne pred vyhlásením výsledkov odriekol svoju účasť obľúbený spevák Tomáš Klus. V každom prípade galavečer nebola žiadna nuda. Slávika pre najpopulárnejšieho speváka v mužskej kategórii získal sympatický Marek Ztracený. Odovzdala mu ho symbolicky Ivana Gottová.

Vdova po absolútne najúspešnejšom Slávikovi v histórii súťaže, ktorý získal až neuveriteľných 42 sošiek, povedala novému víťazovi pár pekných slov, ale priniesla aj  dojímavý odkaz na zosnulého Karla Gotta. "Nebolo to len o talente, ale o jeho prístupe k fanúšikom a ľuďom všeobecne, bolo to o jeho pokore, skromnosti, slušnosti, o tom, že sa pre fanúšikov rozdával. Svojich priaznivcov miloval a bol tu pre nich celý život. Nielen Slávikom, ale aj ich manželkám a priateľkám prajem veľa šťastia a pevné nervy," povedala Ivana pred hviezdami preplneným hľadiskom. Nejedného jej slová dojali až k slzám.

Na Slávikovi odznel mix Gottových hitov v podaní českých speváckych hviezd:

Čerstvý víťaz Marek Ztracený prijal ocenenie s pokorou. "Český slávik je Ztracený. Ale v mojom srdci je jediný Slávik a túto cenu by som chcel poslať tam hore Karlovi Gottovi," povedal na záver svojho poďakovania čerstvý absolútny víťaz. Podobne sa na inom mieste vyjadrili k cene aj niektoré známe osobnosti z radov spevákov. Medzi nimi je aj dvadsaťnásobná Slávica Lucie Bíla. "Ja mám vlastne v sebe už trošku kúsok Slávika uzavreného. Nielen tými svojimi dvadsiatimi Slávikmi, ale predovšetkým Karlom Gottom. Pretože ak niekto Slávik je a bude, tak je to Karel Gott," vyznala sa Lucie, ktorá v tejto obnovenej ankete skončila na druhom mieste. Prekvapujúco ju predbehla Ewa Farna, ktorá sa stala víťazkou v ženskej kategórii. Tretia skončila Eva Burešová.

Ztracený získal už tretieho Slávika:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Ztracený (@marekztraceny)

O prekvapenia nebola núdza ani na iných miestach. Strieborného slávika v mužskej kategórii získal Pokáč, tretí skončil Richard Krajčo. Tomu sa ušliaž dvaja Slávici. Bronzový za sólo a strieborný spolu s kapelou Kryštof. Tú počtom hlasov predbehla skupina mladých hudobníkov Mirai. Bronzového slávika si odniesla skupina Kabát. V novej kategórii Hip hop & Rap sa najvyššie umiestnili počtom hlasov v poradí raper Řezník, Marpo a Raego. Objavom roka sa stal Michal Horák. Obnovenou anketou popularity spevákov a skupín Český slávik sa definitívne ukončila éra Karla Gotta. Speváka, ktorý bol s týmto prieskumom vkusu verejnosti spojený od samého začiatku.

Zdroj: Extra.cz/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli VIII.
20:30 Černobyľ
23:30 Extrakt
18:55 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha IX.
21:00 9-1-1 III.
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
18:30 Dobrodružství v divočině: Sloní příběh
20:15 6 měsíců stačí, drahoušku
22:10 Automata