Jasmine praskli nervy! TAKTO sa vyjadrila k téme očkovania, ktorá extrémne víri vášne!

Jasmine praskli nervy! TAKTO sa vyjadrila k téme očkovania, ktorá extrémne víri vášne!

Archívna reportáž
embed kód
Odkedy prišla pandémia, spoločnosť sa rozdelila na dva tábory - minimálne na sociálnych sieťach, kde sú tieto tábory najhlučnejšie. Spočiatku to bola debata o tom, či je vôbec covid skutočný a kto ho "vytvoril", potom to bola debata o rúškach a spôsobe chránenia sa pred nákazou, a od januára je to očkovanie. Posledné týždne to dospelo do extrémov, keď už zjavne skončil dialóg a tábory pre a proti vakcinácii vedú otvorený boj. Jasminu Alagič to zjavne poriadne znechucuje.

Akoby nestačilo, že ľudstvo je skúšané samotným covidom a opatreniami, ktoré znamenajú pre mnohých ekonomickú krízu, ľudia v sebe rozdúchavajú vášne ešte aj v názorovej rovine. Posledné týždne, keď udrela delta aj na Slovensku v plnej sile, sa emócie vybičovali na úroveň, keď sa dá hovoriť o otvorenej vojne dvoch táborov. Síce kdesi sú aj ľudia, ktorí v tichosti spravili rozhodnutie a rešpektujú aj rozhodnutia ostatných, no ukričaná časť vzbudzuje dojem, že toto už nemôže dopadnúť dobre. Ideálne je ignorovať debaty na sociálnych sieťach, čo doteraz Jasmina aj robila, no ako sa priznala, stačilo jej raz nahliadnuť do diskusií a zhrozila sa.

Skonštatovala, že za posledné dni sa deje čosi hrozné a prišla s jednoznačným záverom a radou pre všetkých zapálených hejterov na jednej či druhej strane. Ako sa dá od úprimne Jasminy čakať, povedala to v instastories naplno a bez príkras.

Jasmina má v sebe empatiu a sympatickú pokoru, takto zhodnotila svoj talent:

"Milí ľudia, nebuďme debili! Keď niekto propaguje niečo s čím nesúhlasím, môžem s tým nesúhlasiť a byť stále v pohode, vyrovnaný človek bez toho, že budem niekomu nadávať," povedala s evidentným emocionálnym napätím rozhorčená Jasmina.  Priznala, že ju celá téma okolo očkovania veľmi vytáča. "Môžeme mať každý nejaký názor, nesúďme ale tých, ktorí majú názor iný, tým hrozne primitívnym štýlom," konštatuje znechutene moderátorka.

"Trošku by sme sa mali zamyslieť nad tým, či sme naozaj presvedčení o tom, že máme 100-percentnú pravdu, lebo nikto z nás nie je. Momentálne nikto z nás nevie, čo je na milión percent správne, tak sa rešpektujme vo svojich rozhodnutiach," radí zmierlivo Jasmina. Priznala, že je zaočkovaná, no aj tak jej hlavou hmýria pochybnosti. "Hovorím si, toľko zaočkovaných ľudí, rekordný počet prípadov, štvrtá, piata, desiata dávka, nikto vlastne netuší, ako to funguje, ja ale chcem, aby sme my, ľudia, zostali zdraví duševne, lebo to je tisíkrát horšie ako covid, keď sa zbláznime, to len bude v pi...," ukončila monológ celkom jasne hviezda šou Česko Slovensko má talent. Je už na ľuďoch, ako s jej radami naložia. 

Zdroj: Instagram/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

17:50 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:30 9-1-1 III.
19:30 Profesionáli VIII.
20:30 Černobyľ
18:55 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha IX.
21:00 9-1-1 III.
18:50 Chrumka a Čipsík I.
19:00 Kid Lucky
19:15 Garfield II.
18:30 Dobrodružství v divočině: Sloní příběh
20:15 6 měsíců stačí, drahoušku
22:10 Automata