Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Česká miss s nevyliečiteľne chorým synčekom o partnerovej nevere: Najhorší deň v živote!
Zdielať na

Česká miss s nevyliečiteľne chorým synčekom o partnerovej nevere: Najhorší deň v živote!

Zdroj: Instagram/VK

Sympatická česká finalistka Miss 2014 Veronika Kašáková sa tento rok stala po prvýkrát mamou rozkošného synčeka, ale s obrovskou radosťou prišiel aj šok. Aj keď je napohľad malý Matyáš zdravý ako buk, celkom to tak, žiaľ, nie je. Trpí vzácnou genetickou poruchou, pri ktorej nemôže prijímať žiadne bielkoviny, fenylketonúriou. Veronika sa veľa naplakala, ale teraz už sa zabehala, všetko berie oveľa ľahšie a zo synčeka sa spolu s partnerom veľmi raduje. Zaspomínala si ale na časy, keď myslela, že väčší žiaľ už zažiť ani nemôže. A bolo to práve kvôli jej priateľovi.

Finalistka českej Miss z roku 2014, Veronika Kašáková, prezývaná v Česku aj "misska z decáku", si získala sympatie verejnosti svojím skromným vystupovaním, ako aj životným príbehom. Vyrastala v detskom domove spolu s bratom, kam sa dostali kvôli drogovo závislej mame. Chcela by preto byť svojmu synčekovi Matyášovi, ktorý sa narodil tento rok vo februári, tou najlepšou mamou. A tou iste aj je, aj keď jej osud pripravil popritom veľkú skúšku v podobe vzácnej choroby pečene synčeka. Nie je jednouché dodržiavať jeho prísnu životosprávu, keď sa v strave nemôžu nachádzať bielkoviny, ale časom sa Veronika naučila všetko potrebné a zvykla si. Bojí sa ale stále, aby neurobila nejakú chybu, čo sa jej nedávno nedopatrením aj stalo, našťastie, bez následkov

Popri všetkých starostiach s materstvom a chorobou postihnutého synčeka sa jej zdá s odstupom času bolesť, ktorú zažila kvôli nevere svojho partnera maličkosťou, píše portál Expres.cz. Vtedy, keď na to prišla, to však považovala za najhoršiu bolesť života. Iste v tom zohrali rolu aj skúsenosti s rodičmi, ktorí ju spolu s bratom nechali, aj keď nútene, v domove pre deti. Považovala to za zradu a musela s tým pocitom bojovať celé detstvo. Zápasila aj s depresiami, dokonca sa vraj až nenávidela a postupovala preto aj terapiu. Nevera partnera bola ďalšou zradou od najbližšieho človeka. Ako rodičom, tak aj partnerovi, ale ich zradu napokon odpustila. Chcela sa však o tom verejne vyrozprávať, a preto sa rozhodla napísať knihu.

Veronika má za sebou skutočne silný, ťažký príbeh:

Zrada najmilovanejšieho človeka, ktorým je jej partner Milan, spôsobila veľkú ranu na jej citlivej duši. Ich partnerstvo nevnímala len ako únik od minulosti dievčaťa z detského domova, konečne sa cítila milovaná, videla v ňom spriaznenú dušu, s ktorou chcela byť do konca života. Odrazu sa jej zrútil celý svet. "Môj deň D nebol taký, ako som si ho vysnívala. Bol temnejší, bol najhorším dňom môjho života," opísala vo svojej knihe Lhala jsem svoje pocity pri zásnubách. Snubný prstienok, ktorý od snúbenca dostala, stiahla z prsta a odišla na Havajské ostrovy, aby na všetko zabudla. "Predstavte si, že sa vám stane to, čoho sa najviac bojíte. Zrada, krivda, podvod, nevera, lož, bolesť od toho najmilšieho človeka, ktorého v tej najväčšej čistote milujete a vaša vernosť je toho dôkazom," napísala Veronika sugestívne.

Vzťah Veroniky a Milana sa zdá byť aktuálne idylický:

Na Havaji, kde sa šla oficiálne učiť angličtinu, mala dosť času premýšľať o tom, čo zavinilo neveru jej partnera. A vinu našla aj u seba, čo neraz mylne mnohé ženy robia v snahe ospravedlniť neverníka. "Našla som v sebe veľké veci, ktoré ho doviedli až k tomu, že mi ublížil tým najhorším spôsobom," zverila sa so svojimi myšlienkovými pochodmi Veronika. Pripustila, že chyba mohla byť na oboch stranách. Uvedomila si, že bola na svojom partnerovi až nezdravo závislá a bála sa, aby ju neopustil, ako to urobili jej rodičia v detstve. Keď sa vrátila z exotických ostrovov, dala vzťahu s Milanom druhú šancu a zakrátko z ich lásky vznikol nový život. Ale to už je iná kapitola, ktorá sa zdá byť, našťastie, s dobrým koncom. Synček ich spojil, paradoxne aj vďaka boju o jeho zdravie, ktoré musia denne podstupovať.

Súvisiace články

Najčítanejšie