Kaskadér do poslednej minúty! Belmondo chcel, aby sa počas jeho pohrebu dialo TOTO!

10.09.2021 09:36 Topstar.sk Showbiznis

Kaskadér do poslednej minúty! Belmondo chcel, aby sa počas jeho pohrebu dialo TOTO!

Archívna reportáž
embed kód
V pondelok zasiahla všetkých milovníkov filmov zo zlatej éry francúzskej kinematografie správa o skone jej ikony. Vo veku 88 rokov odišiel na večnosť "sympatický darebák" Jean-Paul Belmondo. Je priam neuveriteľné, akú auru slávy a charizmu si zachoval aj vo svojom vysokom veku, hoci sa preslávil ako všetkého schopný šarmantný mladý muž s veľmi dobrodružným spôsobom života. Nepotreboval ani kaskadéra na jeho záskok pri nebezpečných filmových scénkach. Žiadna žena by mu snáď nedokázala vtedy odolať.

Život je niekedy až krutý, keď nemilosrdne zasiahne a poznačí vekom aj tie najdokonalejšie ľudské tváre a telá. Toho, kto poznal v skutočnosti či vo filmoch francúzskeho legendárneho herca Jeana-Paula Belmonda a jeho vypracované mrštné telo pri zdolávaní akejkoľvek prekážky, iste musel zarmútiť pohľad na nemohúceho starčeka, odkázaného na pomoc pri chôdzi a život na hadičkách. Aj on bol už iste unavený z takéhoto spôsobu života, a tak, keď v pondelok v tichosti odišiel do filmového neba, azda to bola cesta na lepšie miesto.

Na včerajšom ceremoniáli v parížskej Invalidovni si krajina galského kohúta oficiálne uctila za účasti prezidenta Macrona pamiatku tohto skvelého francúzskeho  herca, pýchu francúzskej kinematografie. Rakva s ostatkami tela Jean-Paula Belmonda, zahalená francúzskou vlajkou, sa pred mohutnou budovou Invalidovne zdala azda až príliš malá na to, akým hereckým velikánom a francúzskym občanom bol tento muž s očarujúcim úsmevom, ktorý nestrácal ani na staré kolená. "Bol to úžasný človek, ktorý sa dotkol tisícov životov. Šesť desaťročí jeho života sa stalo súčasťou nášho života. Zostarli sme s ním. Bol osobnosťou, ktorá prekonala všetky bariéry, on a ďalší definovali podobu kinematografie," prehlásil prezident Emmanuel Macron.

 Francúzi sa rozlúčili s jednou z najžiarivejších hereckých osobností ich kinematografie:

Okrem prezidentského páru a rodiny boli medzi účastníkmi ceremoniálu aj členovia vlády a ďalší politici a osobnosti francúzskej kultúry, filmu a športu. Po prejave Macrona rakvu s pozostatkami Belmonda odniesla čestná vojenská stráž za sprievodu piesne Chi Mai od Ennia Morriconeho z filmu Profesionál z roku 1981, v ktorom Belmondo hral hlavnú úlohu. Vzhľadom na obrovskú popularitu legendárneho herca medzi francúzskou verejnosťou sa Elyzejský palác a jeho rodina rozhodli otvoriť Invalidovňu pre všetkých. "Je to ako rozlúčka s odvekým súputníkom," zverila sa prítomnej televízii istá šesťdesiatnička. Ktovie ako a či vôbec sa na to pozerá kdesi z neba šibalský recesista Belmondo. Vraj mal celkom iný plán na rozlúčku.

Charizmatický Belmondo s vtedy 18-ročnou herečkou Sophie Marceau pri nakrúcaní filmu Veselá Veľká Noc z roku 1984:

Ešte pred svojou smrťou totiž opísal svoje až bizarné predstavy o poslednej rozlúčke s verejnosťou, píše portál World Today News. Zverejnil ich hercov právnik Michael Godest, ktorý o jeho smrti informoval v pondelok. Belmondo si vraj vzal inšpiráciu z veľkolepej rozlúčky s rockerom Johnnym Hallydayom († 74) v decembri 2017. "Po Johnnyho pohrebe mi to povedal: Mám nápad. Rakvu odvezie vrtuľník. Ale bude z nej trčať moja ruka, ktorá bude mávať na rozlúčku," prezradil právnik a poznamenal, že Belmondo sa vždy veľmi smial, keď opisoval tento svoj nápad. Ten sa, pochopiteľne, nezrealizoval. V piatok po pohrebe prebehla kremácia a popol majstra bude zrejme uložený na cintoríne Montparnasse, v štvrti, kde strávil detstvo a veľkú časť svojho života.

Zdroj: www.world-today-news.com/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
19:00 Simpsonovci XXX.
19:30 Profesionáli II.
20:30 Bournovo ultimátum
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:00 Kid Lucky
19:15 Garfield II.
19:35 Arthur a Minimojovia
18:35 Můj šálek kávy
20:15 Smrt čeká všude
22:30 Sbohem, královno