Smutná správa pre fanúšikov filmu. Zomrel skvelý herec (†54) známy zo série Černobyľ, aj Harry Potter

06.04.2021 18:50 Topstar.sk Showbiznis
Smutná správa pre fanúšikov filmu. Zomrel skvelý herec (†54) známy zo série Černobyľ, aj Harry Potter Zdroj: SITA
Známy britský filmový a divadelný herec, ktorého v posledných rokoch preslávila najmä úloha nevrlého sovietskeho jadrového inžiniera v minisérii Černobyľ (2019) zomrel na komplikácie spôsobené nádorom na mozogu. Okrem minisérie o černobyľskej trédii ho môžu diváci poznať aj z obľúbenej „potterovky“ Harry Potter a Polovičný princ z roku 2009.

Vo veku 54 rokov zomrel britský herec Paul Ritter, ktorý stvárnil množstvo divadelných, filmových i seriálových postáv. Smutnú správu o úmrtí potvrdila jeho agentka. Príčinou smrti herca bol nádor na mozgu, avšak o chorobe, ktorou trpel, vedel iba málokto.

Agentúra Markham, Froggatt & Irwin, ktorá herca zastupovala priblížila, že herec skonal v pondelok v noci „pokojne, doma v spoločnosti manželky Polly a synov Franka a Noaha". Okrem mnohých filmov, ktoré nakrútil, pôsobil Paul Ritter aj v britskom Národnom divadle alebo londýnskom Old Vic. V roku 2009 si tiež vyslúžil nomináciu na cenu Tony za účinkovanie v predstavení The Norman Conquests na Broadwayi.

V minisérii Chernobyl si Paul Ritter zahral jednu z hlavných úloh, jadrového inžiniera Ďatlova:

„Paul bol výnimočne talentovaný herec, ktorý s mimoriadnou zručnosťou stvárnil nesmiernu škálu úloh na javisku i pred kamerou. Bol nesmierne inteligentný, láskavý a veľmi zábavný. Bude nám veľmi chýbať,“ uviedla agentúra v oficiálnom vyhlásení. „Bol to milý človek, úžasná bytosť. Dobrý, zábavný, starostlivý a jeden z najlepších hercov, s akými som pracoval,“ spomína na kolegu zo sitkomu Friday Night Dinner jeho tvorca Robert Popper. V ňom stvárňoval Martina Goodmana, excentrického otca londýnskej židovskej rodiny.

Fanúšikovia na sociálnych sieťach smútia za obľúbeným hercom, tí britskí spomínajú najmä na jeho úlohu excentrickej hlavy rodiny v sitkome Piatková večera:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Lauren Elizabeth Cole (@polly_199129)

Azda najviac ho vo svete a aj medzi slovenskými divákmi preslávila úloha sovietskeho jadrového inžiniera Anatolija Ďatlova v minisérii Černobyľ. Jeho slávna replika, ktorou jeho postava reagovala na blížaciu sa jadrovú katastrofu „Not great, not terrible“, v preklade „Nie skvelé, nie hrozné“, na sociálnych sieťach doslova zľudovela.  Paul Ritter sa ukázal aj ako čarodejník Eldred Worple vo filme Harry Potter a Polovičný princ (2009) alebo Guy Haines v bondovke Quantum of Solace (2008).

Zdroj: SITA/Topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:05 Krimi
06:40 Noviny TV JOJ
05:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:50 Súdna sieň
06:55 Súdna sieň
05:00 Spackané plastické operácie II.
05:45 V divočine s Bearom Gryllsom
06:25 Extrémni žgrloši III.
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:50 Hvězda na střední
08:20 Ve stínu slávy
10:05 Princ Krasoň