Mikuláš
6.12.2022
Korona obrala svet o ďalšiu ikonu. Chorobe podľahol svetoznámy módny návrhár
Zdielať na
Showbiznis

Korona obrala svet o ďalšiu ikonu. Chorobe podľahol svetoznámy módny návrhár

Archívna reportáž

Smutná správa zasiahla svet najvyššej módy. Ďalšie úmrtie vo svete šoubiznisu spôsobené ochorením COVID-19 postihlo jednu z ikon návrhárstva. Módny dom Kenzo prišiel o svojho zakladateľa.

Módny návrhár Kenzo Takada (81) podľahol komplikáciám spôsobeným ochorením COVID-19. Módny dom Kenzo vyjadril zármutok v súvislosti s úmrtím svojho zakladateľa, ktorého práca sa vyznačovala živosťou, výraznými farbami a inšpiráciou v prírode.

​Vo veku 81 rokov zomrel francúzsko-japonský módny návrhár Kenzo Takada. Jeho rodina v nedeľu vo vyhlásení pre francúzske médiá uviedla, že Takada podľahol komplikáciám spôsobeným ochorením COVID-19 v nemocnici vo francúzskom Neuilly-sur-Seine neďaleko Paríža.

Móda značky Kenzo je typická svojou živelnosťou a výstrednosťou:

Módny dom Kenzo vyjadril zármutok v súvislosti s úmrtím svojho zakladateľa, ktorý bol podľa nich "pol storočia emblematickou osobnosťou v módnom priemysle" a svet neustále obohacoval kreativitou a farbami. Značku Kenzo od roku 1993 vlastní luxusný francúzsky koncern LVMH.

Módny dom Kenzo si svojho zakladateľa uctil aj na sociálnych sieťach:

Takada sa narodil 27. februára 1939 v Himedži. Pochádzal z rodiny hotelierov, no listovanie v módnych časopisoch jeho sestier ho priviedlo k móde. Vyštudoval tokijskú Bunka Fashion College a po krátkej pracovnej príležitosti v Japonsku sa v roku 1965 presťahoval do Paríža, kde začal pracovať ako návrhár na voľnej nohe. V roku 1970 prevzal butik vo francúzskej módnej metropole a postupne sa vypracoval zo skromných podmienok. Jeho modely sa dostali na obálku Elle, jeho obchod predstavili v americkom Vogue a v roku 1971 predviedol svoje kolekcie v New Yorku a Tokiu. V roku 1999 Takada oznámil svoj odchod do dôchodku.

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie