S fotkou zosnulého bábätka v náručí! Česká Miss vysvetľuje, prečo taký záber zverejnila!

S fotkou zosnulého bábätka v náručí! Česká Miss vysvetľuje, prečo taký záber zverejnila!

Archívna reportáž
embed kód
Druhá vicemiss Českej republiky zažíva najhoršie chvíle v živote. Ešte pred pár dňami pridávala Natálie Kočendová na sociálnu sieť radostné fotky s vyznaniami lásky nenarodenému bábätku, teraz je ponorená v hlbokom smútku. O dieťatko, ktoré čakala so známym celebritným barberom Lukášom Vlačuhom, alias Laky Royalom totiž, žiaľ, v šiestom mesiaci prišla.

Presne pred týždňom šokovala 20-ročná Natálie Kočendová správou z nemocnice. Uplakaná tvár a v dlani čiapočka, v ktorej bolo schúlené jej zosnulé bábätko. Síce ho prekryla smajlíkom, no aj tak sa mnohí pohoršovali, ako môže niečo také vôbec ukazovať. Niektorým sa nepozdávalo ani to, že svoj žiaľ zdieľala cez Instagram "s celým svetom".

Ako sa ale pre Blesk.cz vyjadrila Alena Peremská, riaditeľka Perinatálneho hospicu Dieťa v srdci, na tomto spôsobe zdieľania žiaľu nie je vôbec nič zlé, naopak. "Chcela sa o tú bolesť podeliť a ja to vnímam ako veľmi zdravý krok, ako pre ňu, tak pre celú spoločnosť," okomentovala skúsená odborníčka Natáliin krok.

​Teraz sa k príspevku vyjadrila aj samotná Natália. "Fotku s mojím chlapčekom som zverejnila najmä z dôvodu, že som na sociálnych sieťach zdieľala aj moju radosť z tehotenstva. Aby som sa vyhla gratuláciám, ktoré mi chodili aj po pôrode. Zverejnila som to aj kvôli ženám, ktoré si prešli podobnou naozaj neľahkou situáciou," zverila sa Kočendová. Dodala, že napriek obrovskému žiaľu sa snaží byť ženám, ktoré sa jej ozývajú s podobnou skúsenosťou oporou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Fotku s mým chlapečkem jsem zveřejnila hlavně z toho důvodu, že jsem sdílela na sociálních sítích i mou radost z těhotenství. Abych se vyhnula gratulacím, které mi chodily i po porodu. Zveřejnila jsem to i kvůli ženám, které si prošly podobnou opravdu nelehkou situací a i přes mou neskutečnou bolest, kterou momentálně zažívám se ženám snažím být oporou a povídám si s nimi o tom. Myslím, že ta bolest nezmizí nikdy.. Jsem mámou, i když to náš chlapeček nezvládnul. Věřím, že se k nám jeho dušička jednou zpátky dostane. Nebýt rodiny, kamarádů a mého přítele, nevím jak bych to zvládla. Jsem jim za to vděčná, že stojí při mně. Uklidňuji se tím, že vše se děje z nějakého důvodu. Věřím, že nám bude brzy běhat po pokoji naše druhé dítě. Myslím si, že by se o tomto mělo mluvit veřejně. Děje se to denně a nechci, aby se tyto ženy cítily “samy”. Budu se snažit pomoci ženám ve stejné situaci dodat sílu a pocit, že na to nejsou samy ! Musíme být silné.

Príspevok, ktorý zdieľa Natálie Kočendová (@natalie_kocendova),

Sama sa označuje za mamu, aj keď jej synček predčasný pôrod nezvládol. "Upokojujem sa tým, že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Verím, že nám bude čoskoro po izbe behať naše druhé dieťa," napísala s nádejou zronená Natálie. Zjavne už aj našla tému, ktorá bude jej malým poslaním. "Myslím, že by sa o tom malo hovoriť verejne. Deje sa to denne a nechcem, aby sa tieto ženy cítili byť samé. Budem sa snažiť pomôcť ženám v rovnakej situácii dodať silu a pocit, na to nie sú samé," hovorí odhodlane druhá vicemiss a prejavuje tým obrovskú vnútornú silu. Niet pochýb, že jej všetci želajú, aby už čoskoro opäť otehotnela, no tentokrát s dobrým koncom.

Zdroj: Blesk.cz/instagram/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

14:30 Denné svetlo
17:10 Mimoni
19:00 Krimi
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
17:15 Áno, šéfe! USA V.
14:20 Keď je pečenie umenie IV.
14:50 Tradičné recepty z celého sveta I.
15:55 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
14:25 Krtko
14:55 Tashiho svet
15:05 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
13:15 Životy svatých 1/2
14:55 Altamira
16:40 Red Dog - psí legenda