Jiřímu Krampolovi zomrela manželka (†59)! Držal ju v náručí a pokúšal sa o zázrak

Jiřímu Krampolovi zomrela manželka (†59)! Držal ju v náručí a pokúšal sa o zázrak

Archívna reportáž
embed kód
Po dlhoročnom trápení sprevádzanom, žiaľ, aj škandálmi, v pondelok náhle zomrela 59-ročná manželka známeho českého herca Jiřího Krampola. Pre psychické problémy, no najmä pre závislosť na alkohole bola ostatný rok často hospitalizovaná. No v poslednej dobe sa zdalo, že je už všetko v poriadku.

Hanu Kramplovú prednedávnom prepustili po liečení z nemocnice a Jiří Krampol priam žiaril šťastím, že je to konečna tá jeho milovaná Hanička, aká bola pred psychickými problémami. Ani jeden z nich nemohol tušiť, že najhoršia rana ešte len príde a bude to tak skoro.

Lekári vždy Hanu aj Jiřího varovali, že ak nesekne s cigaretami a alkoholom, raz ju to bude stáť život. Je možné, že tieto neresti sa na jej predčasnej smrti skutočne podieľali.

Krampol stál vždy pri svojej manželke:

​Manažér Krampolových predbežne pre Extra.cz povedal, že mohlo ísť o krvácanie zadného traktu, no oficiálna lekárska správa ešte nie je. Viac svetla vniesla odpoveď hovorkyne pražskej záchranky. "Vyrážali sme okolo pol siedmej večer do ulice Žatecká, kde u 59-ročnej ženy prebehli oživovacie pokusy, žiaľ, neúspešne. Došlo k zastaveniu srdca," povedala Jana Poštová pre Blesk.cz.

​Situáciu ochotne pre Extra.cz popísal aj samotný 82-ročný herec. "Boli sme doma, Hanka bola v poriadku, akurát jej bolo dva dni zle od žalúdka. Doktor vravel už predtým, že po vrede, ktorý mala, to nie je zacelené, bolo to len zahojené, ale nesmelo sa to dráždiť. Stačilo málo a vred sa otvoril. Už raz sa to stalo a musela ísť do nemocnice. Teraz sa to zopakovalo," potvrdil domnienku o vnútornom krvácaní žialiaci Krampol.

"Išla na WC, spadla a začala stonať. Letel som k nej, len ťažko dýchala. Zavolal som záchranku, tam poradili, že ju mám dať na bok a uštipnúť do ľavého lalôčika ucha. Spravil som to, dal som jej aj umelé dýchanie. Naraz stuhla a už sa ani nepohla," opísal desivé chvíle herec. Ten sa rozhodol neprerušiť prácu a pokračovať v projektoch, už aj tento piatok. Inak by sa len utápal v spomienkach na manželku, od ktorej bol o 23 rokov starší, a predsa ju prežil.

Zdroj: extra.cz/blesk.cz/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Kosti V.
18:25 Kosti V.
19:25 Profesionáli
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:05 Ochrana svedkov III.
17:55 Arthur a Minimojovia
18:25 Labková patrola I.
18:50 SpongeBob v nohaviciach VIII.
16:30 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
18:35 Můj šálek kávy
20:15 Psí poslání