Česko zaplakalo! Zomrel skvelý herec z mnohých kultových filmov

Česko zaplakalo! Zomrel skvelý herec z mnohých kultových filmov

Archívne video
embed kód
Nikdy nebol hercom veľkých hlavných úloh, no svoje vedľajšie postavy stvárňoval geniálne. Objavil sa v vo vyše 200 filmoch a v zhruba stovke seriálov. Ján Skopeček sa dožil krásnych 94 rokov.

Herec, dramatik a zakladajúci člen pražského Divadla pod Palmovkou zomrel v pražskej nemocnici Na Bulovce. Do povedomia divákov sa zapísal ako predstaviteľ stoviek menších rolí, neraz v legendárnych komédiách, ako napríklad Parta hic, Traja chlapi v chalupe, Dobrý vojak Švejk, Marečku, podejte mi pero, ale aj v Kameňáku, Bobuliach a mnohých iných.

Na divadelných doskách stvárnil takmer 300 rôznych postáv. "S hlbokým zármutkom sme prijali správu o úmrtí pána Jana Skopečka, ktorý bol skvelým hercom a spisovateľom, ako aj jedným zo spoluzakladateľov nášho divadla. Ďakujeme za všetko a s úctou spomíname," uviedlo Divadlo od Palmovkou.

Pripomeňte si Jana Skopečka v jednej z jeho hlavných úloh:

Skopeček dostal cenu za celoživotné majstrovstvo v dabingu, cenu za svoje komediálne úlohy, ako aj prezidentskú medailu Za zásluhy o štát v oblasti umenia. Počas druhej svetovej vojny prešiel dvomi koncentračnými tábormi.

S manželkou, herečkou Věrou Tichánkovou, spolu prežili 66 rokov až do jej smrti v roku 2014. Odvtedy žil v domove seniorov, poslednú dobu bol jeho zdravotný stav pomerne vážny, museli ho presunúť na izbu s nepretržitou starostlivosťou, až napokon aj do nemocnice, kde skonal.

Zdroj: čtk/blesk.cz/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

05:20 Krimi
05:45 Noviny TV JOJ
06:30 Asterix: Sídlo bohov
05:35 Súdna sieň
06:40 Dvaja policajti
09:20 12 podmienok dedičstva
05:10 Keď je pečenie umenie III.
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:40 ZÁCHRANÁRI
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:20 Vyškolena láskou
07:55 Továrna na sny
10:15 Vánoční okouzlení