Kráľovná reaguje na vnukovo rozhodnutie

Kráľovná reaguje na vnukovo rozhodnutie

Archívna reportáž
embed kód
Princ Harry spoločne s manželkou Meghan šokovali verejnosť vyhlásením, že sa vzdávajú popredného miesta v rámci britskej kráľovskej rodiny. Chcú sa stať finančne nezávislými, a tak začnú pracovať. Na ich rozhodnutie reaguje už aj samotná kráľovná Alžbeta II.

​"Plánujeme vyvážiť náš čas medzi Spojeným kráľovstvom a Severnou Amerikou a naďalej si ctiť svoju povinnosť voči kráľovskej rodine. To nám umožní vychovať nášho syna a zároveň poskytnúť našej rodine priestor na zameranie sa na ďalšiu kapitolu vrátane uvedenia nového charitatívneho subjektu," napísali vo vyjadrení Harry a Meghan.

Na ich šokujúci krok zareagovala aj Harryho babička, kráľovná Alžbeta II.

"Rozhovory s vojvodom a vojvodkyňou zo Sussexu sú v počiatočnom štádiu," cituje vyhlásenie tajomníčky pre komunikáciu kráľovnej Hannah Howard.

"Chápeme ich túžbu zvoliť si iný prístup, ale toto sú zložité problémy, ktoré si vyžadujú určitý čas, aby sme ich prekonali," dodáva v mene panovníčky.

TU je celé vyjadrenie kráľovského páru zo Sussexu.

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Tieto Vianoce sa dokonca Harry prvýkrát rozhodol nestráviť ich spoločne s celou rodinou v Sandringhame.

​Mnohí sa domnievajú, že v tom má prsty práve Meghan, ktorá princa oddelila od jeho rodiny.

Zdroj: Etonline.com, topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
06:00 DEDIČSTVO
07:25 Panelák
08:45 Simpsonovci IV.
05:05 Hoď svišťom II.
05:35 POLICAJTI V AKCII
06:35 POLICAJTI V AKCII
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:10 Valerian a město tisíce planet
08:35 Rodinný víkend
10:30 Blbec k večeři