Syn viac ako kráľovská koruna. Harry a Meghan urobili nečakaný KROK, Briti sú v šoku!

Syn viac ako kráľovská koruna. Harry a Meghan urobili nečakaný KROK, Briti sú v šoku!

Archívna reportáž
embed kód
Harry a Meghan na sociálnej sieti zverejnili nečakaný krok. Mnohí priaznivci kráľovskej rodiny sú v šoku. Dobrovoľne sa vzdali niektorých privilégií a zriekli sa funkcií.

​"Po mesiacoch reflexie a diskusiách sme sa rozhodli pre zmenu. Máme v úmysle odstúpiť z úlohy starších členov kráľovskej rodiny a pracovať, aby sme sa stali finančne nezávislými, hoci naďalej budeme plne podporovať Jej Výsosť, kráľovnú Alžbetu II.," napísali na Instagrame Harry a Meghan.

Odstupujú tak zo svojich funkcií popredných členov kráľovskej rodiny.

​Prídu síce o istú prestíž, ale zároveň nebudú musieť vykonávať toľko povinností a čeliť tak tlaku ako doposiaľ.

​Čas chcú rozumne deliť medzi Veľkú Britániu a USA.

"Táto rovnováha nám pomôže vychovať nášho syna s vďakou k tradícii, do ktorej sa narodil, ale zároveň dopraje našej rodine väčší priestor," píše sa. 

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Bulvárne médiá vlani špekulovali o napätých vzťahoch Harryho s Williamom, rovnako ako Meghan s Kate. V októbri 2019 mladší z bratov poznamenal, že sú v tomto okamihu na rozdielnej ceste. 

Zdroj: Instagram, topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
06:00 DEDIČSTVO
07:25 Panelák
08:45 Simpsonovci IV.
05:05 Hoď svišťom II.
05:35 POLICAJTI V AKCII
06:35 POLICAJTI V AKCII
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:10 Valerian a město tisíce planet
08:35 Rodinný víkend
10:30 Blbec k večeři