Monika Potokárová dostala cenu In memoriam. V slzách ju prevzal jej manžel Robo Roth

Monika Potokárová dostala cenu In memoriam. V slzách ju prevzal jej manžel Robo Roth

Archívna reportáž
embed kód
Mladá, talentovaná a najobsadzovanejšia herečka SND, Monika Potokárová, si vo svojich 27 rokoch náhle zomrela. Obrovská prázdnota po nej ostala nielen v srdci jej blízkych a priateľov, ale aj v umení.

V niektorých inscenáciách je Monika Potokárová nenahraditeľná a preto ich SND bude musieť jednoducho zrušiť. V iných ju nahradia herecké kolegyne, no nikto nepochybuje o tom, že jej talent bol výnimočný a v istom zmysle neopakovateľný.

To si všimli aj v Nadácii Tatra Banky, ktorá už 24. rok udeľuje umelcom ceny za ich výkony, píše portál teraz.sk. V piatok medzi ocenenými zaznelo aj meno zosnulej Moniky Potokárovej. 

Zaslúžila si ju za postavu A. Ľ. Rachmanovovej v inscenácii Ruské denníky v podaní Činohry SND. Ocenenie prišiel prevziať jej manžel, jeden z najvýraznejších hercov SND posledných dekád, 47-ročný Robo Roth. "Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha," povedal so slzami v očiach žialiaci Roth a dojal celé publikum, ktoré ostalo absolútne ticho.

Hlavnú cenu v kategórii audiovizuálna tvorba film, TV a rozhlas získal Juro Šlauka za réžiu filmu Punk je hneď! Za herecký výkon si odniesol cenu Alexander Bárta za stvárnenie postavy kurátora Fabricea v inscenácii Štvorec v podaní Činohry SND. Ocenenia udelili aj v kategóriách dizajn, hudba, výtvarné umenie či literatúra. Ceny získali aj mladí umelci, práve medzi nimi bola aj Potokárová.

Zdroj: teraz.sk/blesk.cz/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:55 Súdna sieň
09:55 Súdna sieň
08:00 Panelák VII.
09:10 Simpsonovci XXIII.
09:35 Simpsonovci XXIII.
08:30 OCHRANCOVIA
09:35 Prvé oddelenie II.
10:05 Prvé oddelenie II.
08:50 Rapotáčik 2
09:00 Ovečka Shaun V.
09:05 Pat a Mat
07:50 Děkan Spanley
09:40 Žena z mých snů
11:25 Králové hor