Nie ste na medových týždňoch, kritizujú Briti kráľovský pár. A to nie je všetko

Nie ste na medových týždňoch, kritizujú Briti kráľovský pár. A to nie je všetko

Archívna reportáž
embed kód
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan si cestu po Austrálii nesmierne užívajú a to aj vďaka ich rastúcej popularite. To sa ale nepáči daňovým poplatníkom, ktorí im vyčítajú, že kráľovská cesta ide z ich vrecka.

To, že sú manželia zamilovaní až po uši, je evidentné. Ich láska by sa dala krájať. V záplave emócií sa ale zabudlo, že pár reprezentuje Veľkú Britániu a nie samých seba. 

​Ich cesta je financovaná z daní poplatníkov. A tí si myslia, že peniaze pár vyhadzuje do vzduchu. 

"Sú ako na medových týždňoch, nemôžu sa od seba odtrhnúť. Mali by si ale uvedomiť, že zastupujú kráľovnú a kráľovskú rodinu. A mali by pracovať. Sledujeme ich len na fotkách, usmievajú sa, podávajú si ruky," myslia si niektorí. 

"Takto sa míňajú ťažko zarobené peniaze daňových poplatníkov. Mnohí z nich nemajú ani v zime na kúrenie a pre jedlo musia chodiť do potravinovej banky. Je mi z toho zle," pustili sa do páru ďalší.

​Kráľovský protokol je na to, aby nasledoval a vnášal určitý poriadok do sveta. "Akokoľvek sa na kráľovskú rodinu pozeráte, to, že sú tisíce kilometrov od domova, neznamená, že sa majú vzďaľovať aj pravidiel. To je to, čo sa od nich očakáva," píše ďalší.

Kritika je aj na strane ich príliš neformálneho správania.

​Kráľovná Alžbeta si síce plnila povinnosti ukážkovo, ale vyslúžila si nálepku bezcitnej suchárky. Ľuďom sa skrátka vyhovieť nedá.

Pozrite si pár na slávnej pláži Bondi Beach:

Zdroj: Independent, topstar.sk

data-ad-format="auto"

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:20 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
07:40 Pes roc(ku)
06:00 Súdna sieň
07:00 Súdna sieň
08:20 Walk the Line
06:20 Profesionáli VII.
06:55 Kutyil s.r.o.
08:05 Panelák
06:40 Zubor Pompík
06:50 Máša a medveď I.
07:00 Rapotáčik
06:15 Diana
08:15 Holka k sežrání
10:05 Zoolander No. 2