Oblačno
24°
Bratislava
Dušan
26.5.2024
Kanadský žart skončil smrťou, moderátorka žije v pekle
Zdielať na
Showbiznis

Kanadský žart skončil smrťou, moderátorka žije v pekle

Rok a pol po odvysielaní tajných informácii o tehotenstve vojvodkyne Kate poskytla austrálska rozhlasová moderátorka rozhovor. Spolu so svojim kolegom vtedy volali do londýnskej nemocnice pod menom kráľovskej rodiny. Sestrička, ktorá im uverila a informácie poskytla, krátko na to spáchala samovraždu. Mladá a dovtedy obľúbená moderátorka po nevydarenom žarte prežíva peklo.

Tragický žart

Austrálska hlásateľka Mel Greig ešte pred rokom a pol bavila celú krajinu. Spolu so svojim moderátorským kolegom to však posledným žartom prehnali. Po tom, čo zverejnili komunikáciu so sestričkou z nemocnice, kde ležala vtedy tehotná vojvodkyňa Kate, sa 46 ročná zdravotníčka obesila.

"Keď sa ospravedlním, môžu si to vysvetliť, že som vedome urobila niečo zlé. Ale na druhej strane, ak to pomôže jej príbuzným, ak potrebujú počuť, že ma to mrzí, má to zmysel urobiť to," vyjadrila sa moderátorka.

Mel a jej kolega sa predstavili ako kráľovná Alžbeta a princ Charles. Zdravotná sestra im uverila a prepojila ich ďalej. Keď sa svet dozvedel, že po tomto žarte spáchala matka dvoch detí samovraždu, austrálske rádio 2Day FM a jeho moderátori boli odsúdení.

Mel tvrdí, že sa snažila sestričkin hlas zmeniť. Vedenie však rozhodlo odvysielať telefonát v pôvodnej verzii.

"Viem, že vždy potrebujeme povolenie na to, aby sme niečo odvysielali. Nezdalo sa mi to správne odvysielať niečo len tak," spomína Mel.

Moderátorka sa po incidente zrútila, pozrite si reportáž:

Oko za oko

Po nevydarenom žarte si hlásateľka už za mikrofón nesadla. Nenávistné pohľady a vyhrážky musí znášať nielen ona, ale aj jej rodina.

"Zavolali mojej mame a povedali "oko za oko, musíš zomrieť, pretože ona zomrela." Boli to hrozné telefonáty. Otec skončil z toho stresu v nemocnici, vtedy som si hovorila, že teraz ešte zabijem svojho otca,"
hovorí nešťastná moderátorka.

Smrť 46 ročnej sestričky z londýnskej nemocnice sa aj rok a pol po tragédii stále vyšetruje.

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie