Polojasno
Bratislava
Kornel
26.11.2022
Hanba v kráľovskej rodine! Manžel vnučky Alžbety II. pobúril verejnosť!
Zdielať na

Hanba v kráľovskej rodine! Manžel vnučky Alžbety II. pobúril verejnosť!

Archívna reportáž

Tohtoročná jubilantka, britská kráľovná Alžbeta II. (95), je pred oficiálnou oslavou svojho jubilea, ktorá sa má konať v júni, vystavovaná viacerým tlakom. Najväčším "vinníkom" je v tomto smere iste jej vnuk, princ Harry, ktorý spoločne so svojou manželkou Meghan každú chvíľu poburujú britskú verejnosť. Pritom ona priam úzkostlivo dbá, aby pred nimi vyzerala kráľovská rodina v tom najlepšom svetle. Ďalšiu trhlinu v rámci tohto priam zidealizovaného kráľovského imidžu teraz ale spôsobil iný jej popredný člen.

Môžeme veriť, že v dnešných časoch si aj poprední príslušníci britského kráľovského rodu vyberajú svojich životných partnerov čisto z lásky. Vďačiť za to môžu nepriamo aj princeznej Diane. V jej prípade si ju za manželku zvolil prvý nástupca trónu v poradí, princ Charles, na želanie svojej matky. Pochádzala totiž z veľmi významnej britskej šľachtickej rodiny, primeranej kráľovskému rodu Windsorovcov, navyše bola ešte aj panna, čo bola vtedy jedna z podmienok pre nevestu budúceho kráľa. Ako toto manželstvo nakoniec tragicky dopadlo, všetci vedia, preto sa už upustilo od "dohadzovania".

​Ale aj opačný trend týkajúci sa výberu partnerov najvyššie postavených členov britského kráľovského rodu má svoje úskalia. Najnovší škandál týkajúci sa kráľovskej rodiny svedčí o tom, že noví príslušníci vďaka sobášu s jej popredným členom, nemajú žiadne morálne zábrany voči prekročeniu zásad a pravidiel. Dokonca aj pôvodom "len" bývalý hráč rugby, manžel vnučky kráľovnej Zary Tindall (39), nemá žiadne problémy s morálkou, ak sa jedná o jeho profit. Priam arogantne trvá na štátnej finančnej kompenzácii v rámci reštrikcií vlády kvôli covidu.

Zara a Mike sú inak veľmi sympatický pár, žijúci "normálny" život:

Aj keď z hľadiska súčasných pravidiel a práva v Británii má na ich získanie nárok, z morálneho hľadiska zrejme nie, ako si myslia mnohí Briti. Ako člen britskej kráľovskej rodiny je totiž finančne skvelo zabezpečený. Každoročne sa  výdaje na každého z nich zo štátnej kasy zvyšujú. Tindall navyše vlastní spoločnosť Kimble Trading, kde podľa serveru Daily Mail zamestnáva jediného človeka, a tým je on sám. Napriek tomu od štátu požaduje vyplatenie 80 percent z platu, ktorý si určil taktiež on sám. Z pobúrenej reakcie Britov si ale v rámci svojho svedomia nič nepripúšťa.

Mike Tindall pridáva fotky s manželkou len sporadicky:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Mike Tindall (@mike_tindall12)

Michael James Tindall bol ako hráč rugby vždy zvyknutý urobiť všetko pre víťazstvo. A drží sa zrejme tejto zásady aj ako príslušník britského kráľovského rodu. Nepreukazuje v tomto smere žiadnu súdržnosť s kráľovnou. "Rodine to určite poškodzuje povesť. Domnievam sa, že táto situácia je pre kráľovskú rodinu nepochybne trápna," prehlásil v rámci rozhovoru pre Daily Mail autor niekoľkých kníh o britskej kráľovskej rodine David McClure. Tindallova manželka Zara, dieťa jedinej dcéry Alžbety II., princeznej Anny, sa k tejto kauze svojho manžela zatiaľ nevyjadrila. Zanedlho spolu s manželom očakávajú po dvoch predčasne ukončených tehotenstvách svojho tretieho potomka a aj preto potrebuje pokoj.

Súvisiace články

Najčítanejšie