Najslávnejší žijúci tenor má potvrdený koronavírus! Ide mu o život!

22.03.2020 18:07 Topstar.sk Hudba

Najslávnejší žijúci tenor má potvrdený koronavírus! Ide mu o život!

Archívna reportáž
embed kód
Skutočne znepokojivá správa prišla zo Španielska. Koronavírusom sa nakazil jeden z najslávnejších operných spevákov sveta, 79-ročný Placido Domingo. Práve pre jeho vyšší vek je vzhľadom na štatistiky diagnóza veľmi znepokojivá.

Luciano Pavarotti, José Carreras a Placido Domingo - najslávnejší traja operní speváci v histórii. Prvý menovaný je už 12 rokov po smrti, Carreras a Domingo sú sedemdesiatnici, no stále aktívni. Placido je ale aktuálne v ohrození života.

V Španielsku je mimoriadne kritická situácia, nárast nových prípadov nakazených COVID-19 je ešte vyšší, ako v Taliansku. K chorobe sa priznal na svojom facebookovom profile aj slávny tenor.

V januári sa Domingo ospravedlňoval ženám za svoje nevhodné správanie:

"Cítim, že je mojou morálnou povinnosťou oznámiť, že som bol pozitívne testovaný na COVID-19, teda koronavírus," zverejnil nepríjemnú pravdu Domingo. "Moja rodina a ja sme v domácej izolácii dovtedy, pokým to bude z medicínskeho hľadiska potrebné. Aktuálne sme všetci v dobrom zdravotnom stave, no ja som mal kašeľ a teploty, preto som sa rozhodol nechať otestovať," opísal situáciu slávny tenor.

Placido nezabudol pridať aj výzvu pre všetkých ľudí: "Všetkých prosím, aby ste boli extrémne opatrní, poslúchali základné odporúčania, ako časté umývanie rúk, udržiavanie dvojmetrového odstupu, a vôbec, aby ste robili všetko, aby sa zastavilo šírenie vírusu. Zostaňte, prosím, doma, ak môžete". Vyslovil vieru, že ľudstvo vírus porazí a čoskoro sa všetko vráti do normálu. Najdôležitejšie ale pre jeho rodinu a svet kultúry ostáva, aby koronavírus porazil samotný 79-ročný skvelý tenor.

Zdroj: facebook/topstar.sk

TV Program

13:25 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:00 Fórky, vtipky XXVIII.
15:25 NAŠI IV.
14:15 Profesionáli II.
15:05 Simpsonovci VIII.
15:35 Simpsonovci VIII.
14:00 Kosti X.
15:00 Kosti XI.
15:55 Vražedné čísla V.
14:25 Sníček
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
13:05 Let’s Dance: Revolution
14:55 Za hranici
16:45 Red Dog - psí legenda