Majú to jednoducho v krvi! Gypsy Jazz festival prilákal TIETO hviezdy!

Majú to jednoducho v krvi! Gypsy Jazz festival prilákal TIETO hviezdy!

Dobrej a kvalitnej hudby nie je nikdy dosť. Keď sa spojí jazz a gypsy je jej dvojnásobok. Aj preto sa organizátori GypsyJazz festivalu rozhodli hrať fanúšikom kvalitnej hudby až dva dni. V divadle Aréna to opäť žilo horúcimi rytmami, skvelou muzikou a dobrou náladou.

Organizátorom gypsy jazz festivalu sa každý rok darí prilákať nielen slovenské, ale aj svetové hudobne hviezdy. Justin Faulkner je americký bubeník, ktorý už vo svojich trinástich
rokoch hrával s jazzovými legendami z celého sveta.

Z účasti na festivale bol Faulkner nadšený, ako sám povedal: "Festival má dobré meno a som rád, že som mohol počuť aj fantastických domácich hudobníkov".

Ján Berky Mrenica mladší priniesol medzinárodný projekt plný temperamentu. Spojenie jazzu a cigánskej hudby predviedla 19-ročná Vanesska Šarkozi, ktorá si zaspievala so skupinou Šalefuky.

V tomto zoskupení sa líder Milo Suchomel snaží prepojiť rómsku hudbu so slovenským folklórom a balkánskymi farbami dychových nástrojov. Tradíciou Gypsy Jazz Festivalu veľký orchester pod vedením Mila Suchomela. Ako sólisti sa predstavili bubeník Martin Valihora, speváčka Ivana Bagová a Kristína Mihaľová.

Zdroj: TV JOJ/topstar.sk

TV Program

16:05 Mama, ožeň ma!
17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:00 Simpsonovci IX.
16:25 Simpsonovci IX.
16:50 Kutyil s.r.o.
15:25 Kosti XI.
16:20 Vražedné čísla VI.
17:10 Vtierka Castle II.
16:00 Krtko
16:35 Macko Uško
16:45 Okido I.
15:05 On je fakt boží!
16:55 Půlnoční láska
18:35 Příšerky z vesmíru