Lady Gaga má problém! Pre oscarovú pieseň Shallow ide na súd!

11.08.2019 23:24 Topstar.sk Hudba

Lady Gaga má problém! Pre oscarovú pieseň Shallow ide na súd!

Archívna reportáž
embed kód
Snáď nie je človek, ktorému by sa duet Lady Gaga a Bradleyho Coopera aspoň trochu nepáčil. Pieseň, ktorej prevedenie pred kamerami rozprúdilo debaty o iskrení medzi speváčkou a hercom, údajne nie je dielom Lady Gaga.

Popovej hviezde pohrozil neznámy pesničkár mnoho miliónovou žalobou. Tvrdí, že melódiu piesne Shallow ukradla z jednej z jeho skladieb.

Neznámy pesničkár menom Steve Ronsen je presvedčený o tom, že jeho pieseň s názvom Almost, ktorú zverejnil v roku 2012, sa stala inšpiráciou pre megahit Lady Gaga. Konkrétne ide o akordy v postupnosti G, A, B.

Toto je pieseň, ktorej autorom je Ronsen:

"Pán Ronsen a jeho právnik sa pokúšajú prísť ľahko k peniazom na úkor úspešnej umelkyne," myslí si o žalobe právny zástupca Lady Gaga. "Je to hanebné a nesprávne," dodal.

Právnik Steva Ronsena sa ale vyjadril jasne: "V snahe vyriešiť túto záležitosť priateľsky, poskytla moja kancelária právnym zástupcom Lady Gaga, na ich žiadosť, oficiálnu správu od renomovaného a rešpektovaného muzikológa a profesora, ktorý je presvedčený, že je tam zjavná podobnosť tempa, melódie, rytmu a harmónie medzi časťou oboch piesní".

Podobnej skúsenosti aktuálne čelila aj Katy Perry, súd prehrala:

​Samotný spevák popiera nekalý zámer a tvrdí, že je veľkým obdivovateľom Lady Gaga. "Viackrát som už bol upozornený, že pieseň Shallow znie ako moja. Nevyhľadal som to ja, ani som nevidel ten film, obdivujem Lady Gaga a len som sa tomu chcel dostať na korienok," tvrdí Steve Ronsen. Zrejme mu ale napadlo, že pri dokazovaní by sa dalo prísť aj k slušným peniazom a tak to skúša.

Pieseň Shallow je prvou v histórii, ktorej sa podarilo získať tri najvyššie ocenenia - cenu Grammy, Zlatý glóbus, aj tzv. Oscara. Pre Lady Gaga to nie je prvá žaloba za plagiátorstvo. Zažila to pri piesni Born this way aj Judas.

Zdroj: independent.co.uk/youtube/topstar.sk

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:20 Najkrajšie bývanie II.
06:05 NA CHALUPE
06:40 Pod povrchom
05:40 Dr. Dokonalý
06:25 TIPOS INFO
06:30 Hoď svišťom
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Za zavřenými dveřmi
07:55 Za hranici
09:50 Rodinná loupež