Lady Gaga má problém! Pre oscarovú pieseň Shallow ide na súd!

11.08.2019 23:24 Topstar.sk Hudba

Lady Gaga má problém! Pre oscarovú pieseň Shallow ide na súd!

Archívna reportáž
embed kód
Snáď nie je človek, ktorému by sa duet Lady Gaga a Bradleyho Coopera aspoň trochu nepáčil. Pieseň, ktorej prevedenie pred kamerami rozprúdilo debaty o iskrení medzi speváčkou a hercom, údajne nie je dielom Lady Gaga.

Popovej hviezde pohrozil neznámy pesničkár mnoho miliónovou žalobou. Tvrdí, že melódiu piesne Shallow ukradla z jednej z jeho skladieb.

Neznámy pesničkár menom Steve Ronsen je presvedčený o tom, že jeho pieseň s názvom Almost, ktorú zverejnil v roku 2012, sa stala inšpiráciou pre megahit Lady Gaga. Konkrétne ide o akordy v postupnosti G, A, B.

Toto je pieseň, ktorej autorom je Ronsen:

"Pán Ronsen a jeho právnik sa pokúšajú prísť ľahko k peniazom na úkor úspešnej umelkyne," myslí si o žalobe právny zástupca Lady Gaga. "Je to hanebné a nesprávne," dodal.

Právnik Steva Ronsena sa ale vyjadril jasne: "V snahe vyriešiť túto záležitosť priateľsky, poskytla moja kancelária právnym zástupcom Lady Gaga, na ich žiadosť, oficiálnu správu od renomovaného a rešpektovaného muzikológa a profesora, ktorý je presvedčený, že je tam zjavná podobnosť tempa, melódie, rytmu a harmónie medzi časťou oboch piesní".

Podobnej skúsenosti aktuálne čelila aj Katy Perry, súd prehrala:

​Samotný spevák popiera nekalý zámer a tvrdí, že je veľkým obdivovateľom Lady Gaga. "Viackrát som už bol upozornený, že pieseň Shallow znie ako moja. Nevyhľadal som to ja, ani som nevidel ten film, obdivujem Lady Gaga a len som sa tomu chcel dostať na korienok," tvrdí Steve Ronsen. Zrejme mu ale napadlo, že pri dokazovaní by sa dalo prísť aj k slušným peniazom a tak to skúša.

Pieseň Shallow je prvou v histórii, ktorej sa podarilo získať tri najvyššie ocenenia - cenu Grammy, Zlatý glóbus, aj tzv. Oscara. Pre Lady Gaga to nie je prvá žaloba za plagiátorstvo. Zažila to pri piesni Born this way aj Judas.

Zdroj: independent.co.uk/youtube/topstar.sk

TV Program

06:20 Krimi
06:55 Noviny TV JOJ
07:45 Lietadlá 2
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
08:40 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VI.
06:40 Zubor Pompík
06:50 Máša a medveď II.
07:00 Rapotáčik
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?