Tine Turner transplantovali obličku. Rozmýšľala nad samovraždou

07.10.2018 15:25 Topstar.sk Hudba

Tine Turner transplantovali obličku. Rozmýšľala nad samovraždou

Archívna reportáž
embed kód
Speváčka Tina Turner prezradila, že podstúpila transplantáciu obličky, pričom orgán jej daroval jej manžel Erwin Bach.

Sedemdesiatosemročná speváčka vo svojej autobiografii uviedla, že trpela obličkovým ochorením a činnosť jej obličiek sa stále zhoršovala.

​Jej manžel sa preto ponúkol, že jej jednu svoju obličku daruje. Podľa vlastných slov bola "ohromená jeho enormnou ponukou". Po operácii bola vraj šťastná a odľahlo jej, že "to celé prežili".

Turner sa za nemeckého hudobného producenta Bacha vydala v roku 2013 po dlhoročnom vzťahu. Výňatky z jej autobiografie "Tina Turner: My Love Story" zverejnil v sobotu denník Daily Mail.

V Británii a Severnej Amerike kniha vyjde neskôr počas októbra. Tina Turner v nej povzbudzuje ľudí, aby sa dali zaregistrovať ako darcovia orgánov a zachránili tak ľudské životy.

Speváčka v júli pochovala syna, ktorý spáchal samovraždu. Čítajte TU.

Tina Turner, občianskym menom Anna Mae Bullock, svoju kariéru odštartovala v druhej polovici 50. rokov v kapele Kings of Rhythm. Z nej vzišla formácia Ike & Tina Turner Revue, v ktorej pôsobila s vtedajším manželom a vďaka ktorej sa preslávila.

Duo v roku 1991 zaradili do Rock'n'rollovej siene slávy. Speváčka má na svojom konte osem cien Grammy a na celom svete predala takmer 200 miliónov albumov.

K jej najväčším hitom patria skladby What’s Love Got To Do With It, Private Dancer, We Don't Need Another Hero, The Best alebo jedna z najznámejších piesní z bondoviek GoldenEye. Magazín Rolling Stone ju zaradil do svojho rebríčka 100 najlepších interpretov a interpretiek všetkých čias a označil ju za "kráľovnú rock'n'rollu".

Zdroj: SITA, topstar.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:25 Fantastická štvorka
11:30 Kuriér
13:35 Noc v múzeu 2
10:10 Moje meno je Nikto
13:05 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
15:00 Arthur a Maltazardova pomsta
10:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
11:00 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VI.
12:30 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
09:05 Barva vítězství
11:25 Pozlátko Hollywoodu
13:05 O myšce a medvědovi