Whitney by dnes oslavovala narodeniny, ikonu gospelu zabili drogy

09.08.2018 11:23 Topstar.sk Hudba

Whitney by dnes oslavovala narodeniny, ikonu gospelu zabili drogy

Archívne video
embed kód
Americká speváčka a herečka Whitney Houston by dnes oslavovala 55. narodeniny. Ikona gospelu však zomrela predčasne vo veku 48 rokov. Jej bezvládne telo našli vo vani. Užila nadmerné množstvo liekov a utopila sa.

Whitney Houston sa do našich uší aj sŕdc zapísala vďaka nezameniteľnému sametovému hlasu.

​Nenájde sa nik, kto by nepoznal jej hity I Wanna Dance with Somebody, How Will I Know či megahit I Will Always Love You, ktorý bol zároveň soundtrackom k filmu Osobný strážca.

​Už od raného detstva spievala Houston v gospelových zboroch. K spevu ju priviedla jej matka, ktorá bola sprievodnou vokalistkou Elvisa Presleyho či Arethy Franklin. 

Whitney dostala do vienka nielen nesmierne hudobný talent, ale aj krásu. Ako jedna z prvých Afroameričaniek sa objavila v módnom magazíne Glamour či Cosmopolitan.

Pozrite si jedno z jej najlepších vystúpení NAŽIVO:

Osemdesiate a deväťdesiate roky patrili práve jej. Obrovskú slávu ale nezvládala najlepšie, a prepadla drogám a liekom na tíšenie bolesti. 

Má na konte sedem štúdiových albumov, získala šesť cien Grammy a celosvetovo predala viac ako 170 miliónov nahrávok.

Stala sa ikonou nielen gospelovej hudby, ale aj vzorom pre množstvo mladších speváčok, medzi inými aj Christiny Aguilery či Mariah Carey.

Pozrite si TRAILER k filmu Whitney, ktorý vyšiel tento rok:

Osobný život bol ale poznamenaný tragédiou. V detstve ju zneužívala jej vlastná sesternica. Neskôr sa vydala za americké speváka, búrliváka Bobbyho Browna, s ktorým mala jedinú dcéru Bobbi Kristinu. 

S Brownom sa rozviedla v roku 2007. Ich manželstvo stroskotalo na strašných hádkach a bitkách. Whitney si neraz zakrývala modriny na tvári tmavými okuliarmi.

Houston roky bojovala so silnými závislosťami, ktoré sa jej napokon stali osudnými. Po užití drog a liekov proti bolesti v kombinácii s alkoholom sa utopila vo vani. Zomrela 11. februára 2012 v kalifornskom Beverly Hills.

Aj jej dcéra Bobbi Kristina sa pasovala so závislosťou na alkohole a drogách.

Zomrela vo veku 22 rokov, tri roky po smrti svojej slávnej matky. A rovnako ako ona. Koncom januára 2015 našli jej telo bezvládne ležať vo vani. Odvtedy nenadobudla vedomie a zomrela 27. júla.

Zdroj: topstar.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
06:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
08:10 12 dní hrôzy
10:20 Tajná zbraň
05:10 Extrémna premena III.
05:55 Extrémna premena III.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles X.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:10 Všechno musí pryč
07:55 Phoebe v říši divů
09:45 Altamira