Na Juraja Černého spomínajú aj v Súdnej sieni, bol skvelý scenárista

01.03.2016 11:08 Topstar.sk Hudba

Na Juraja Černého spomínajú aj v Súdnej sieni, bol skvelý scenárista

Všetkých hudobných nadšencov zasiahla pred nedávnom smutná správa o úmrtí skvelého rockera, bubeníka - Juraja Černého. Smútia však nielen jeho kamaráti a hudobní fanúšikovia, ale aj kolegovia so Súdnej siene, práve v tejto relácii sa Juraj našiel ako skvelý scenárista

Okrem famóznej hudobnej kariéry v Tublatanke a Slobodnej Európe, Juraj písal scenáre do jojkárskeho seriálu Súdna sieň. V jednej časti si aj zahral. Príbehy dokázal precítiť, s tvrdým rockerom sa život nemaznal.

"On mal v živote veľkú smolu. Bol šťastne ženatý a žena mu zomrela. Mal veľké životné nešťastie," hovorí spevák skupiny Tublatanka Maťo Ďurinda.

Prajný a dobrosrdečný

"Ja osobne som vdovec, som prišiel o manželku, takže mňa sa veľmi hlboko dotýkajú takéto veci, ako sú rozvody kvôli zbytočnostiam," povedal v Súdnej sieni, v ktorej hral samého seba.

Juraj bol súčasťou tímu Súdnej siene sedem rokov a jeho scenáre držia absolútne rekordy sledovanosti. "Keď som sa dozvedela, že jeden zo scenáristov je Ďuro Černý z Tublatanky, tak si hovorím, to bude taký tvrdý rocker, neprístupný, arogantný, a bola som šokovaná, že to bol jeden veľmi citlivý a príjemný človek, veľmi prajný, dobrosrdečný, čo sa v slovenskom šoubiznise len tak nevidí," spomína herečka Renáta Názlerová.

Juraj Černý bol nielen výborný hudobník, ale aj scenárista:

Zdroj: topstar.sk/TV JOJ-Erika Barkolová

TV Program

13:20 Vtedy na východe
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
14:25 VŠETKO ČO MÁM RÁD
16:05 Mimoriadne extrémny špión
18:05 Mafia!
13:55 INKOGNITO
15:00 OCHRANCOVIA
16:00 OCHRANCOVIA
14:45 Ferdo Mravec
15:15 Jahôdka a jej kamaráti III.
15:40 Lovci drakov
14:35 Hrdinové ohně
17:05 Andy Summers - Autobiografie
18:40 Ve stínu slávy