Zatiahnuté
Bratislava
Miroslav
29.3.2023
Rakovina je späť! Hviezdna Martina Navrátilová priznala nález v prsníku aj v hrdle
Zdielať na

Rakovina je späť! Hviezdna Martina Navrátilová priznala nález v prsníku aj v hrdle

Archívna reportáž

Navrátilová to skúšala aj v tanečnej súťaži

Najlepšia wimbledonská šampiónka vo dvojhre, rodená Češka Martina Navrátilová (66) zverejnila znepokojujúcu správu, že jej diagnostikovali dve formy rakoviny. Slávna tenistka, ktorá sa objavuje aj v seriáli Skutočné manželky z Miami po boku manželky a ruskej kráľovnej krásy 50-ročnej Júlie Lemigovovej, prezradila, že jej diagnostikovali rakovinu hrdla a prsníka.

​Nález diagnostikovali lekári po tom, ako jej v novembri objavili zdurenú lymfatickú uzlinu na krku. "Tento dvojitý úder je vážny, ale stále sa dá napraviť. Dúfam v priaznivý výsledok. Chvíľu to tu bude smrdieť, ale budem bojovať zo všetkých síl," povedala Martina pre tennis.com. Martina má už skúsenosť s bojom s rakovinou, keď sa v roku 2010 liečila z rakoviny prsníka.

Hoci znie táto správa desivo, Martinin zástupca pre Daily Mail uviedol, že prognóza tenisovej hviezdy je dobrá. "Martine Navrátilovej bola diagnostikovaná rakovina hrdla v prvom štádiu. Prognóza je dobrá a Martina začne liečbu tento mesiac. Typ rakoviny je HPV a tento konkrétny typ reaguje na liečbu veľmi dobre. Martina si všimla zväčšenú lymfatickú uzlinu na krku počas finále WTA vo Fort Worth. Keď sa nezmenšila, bola vykonaná biopsia, ktorej výsledky sa vrátili ako rakovina hrdla v prvom štádiu," uviedol zástupca vo vyhlásení.

Martina Navrátilová sa venovala cez tenis aj umeniu:

​No tam nález, žiaľ, neskončil. "V tom istom čase, keď Martina podstupovala vyšetrenia na hrdle, sa v jej prsníku našiel podozrivý útvar, ktorý bol následne diagnostikovaný ako rakovina, úplne nesúvisiaca s rakovinou hrdla. Obe tieto rakoviny sú v ranom štádiu so skvelými vyhliadkami na vyliečenie," upokojil fanúšikov skvelej tenistky.

Martina s manželkou:

Martina, ktorá sa narodila v českých Revniciach a bola jednou z prvých otvorene homosexuálnych športovkýň, je považovaná za jednu z najlepších tenistiek všetkých čias. Na svetovom rebríčku bola 332-krát na prvom mieste a získala 59 titulov vo dvojhre, štvorhre a zmiešanej štvorhre, vrátane rekordných deviatich wimbledonských titulov vo dvojhre v rokoch 1978 až 1990 a celkovo 18 grandslamových titulov. V roku 2006 po svojom poslednom grandslamovom turnaji ukončila profesionálnu kariéru a odvtedy sa stala významnou komentátorkou tohto športu. Martina sa v roku 2015 po deviatich rokoch spoločného života vydala aj za svoju manželku Juliu Lemigovovú.

Najčítanejšie