Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Soukup dostal poriadnu facku! Tentokrát mu ju za TOTO uštedrila Bohdalová!
Zdielať na

Soukup dostal poriadnu facku! Tentokrát mu ju za TOTO uštedrila Bohdalová!

Ešte na začiatku tohto roku to s legendárnou herečkou Jiřinou Bohdalovou (92) nevyzeralo vôbec dobre. Túto skutočnosť sa jej ale podarilo vtedy načas utajiť. Kvôli pľúcnej embólii bola priamo ohrozená na živote. Natoľko zoslabla, že sa rozhodla jednu sezónu neúčinkovať v divadle. Naďalej však plánovala vystupovať v televíznych reláciách. Od augusta sa na prekvapenie všetkých ale pustila aj do nakrúcania filmu, a má tak šancu, že sa dostane aj do Guinessovej knihy rekordov ako najdlhšie hrajúca herečka vo svetovej histórii filmu. Zdá sa, že svojím večným optimizmom dokáže prekonať snáď všetky nástrahy osudu.

​Medzi tých šťastlivcov, ktorí sú vitálni aj vo vysokom veku, určite patrí aj skvelá komediálna herečka Jiřina Bohdalová. Je zárukou toho, že keď sa objaví v spoločnosti, bude o zábavu postarané. Dokazuje to aj jej vystupovanie v rôznych zábavných reláciách, do ktorých ju televízie často a radi pozývajú. Prekvapivo sa však nájdu aj kritici, ktorí majú výhrady voči jej angažovanosti v tak vysokom veku a majú pocit, že vedia lepšie ako ona, čo by mala robiť. Podobne to zjavne vidí aj Soukup.

S pocitom zadosťučinenia Jiřina aktuálne pre Extra.cz na jeho adresu povedala: "Pán Soukup na Barrandove povedal, že by som už nemala nakrúcať, pretože som stará. Tak napriek tomu som snáď jemu naschvál nakrútila nový film, samozrejme o starej pani." Lepšiu odpoveď človeku, ktorý je sám na pol ceste k seniorskému veku, už ani dať nemohla. Ak sa na to cíti samotná Bohdalka, kto jej čo má do toho hovoriť. Je obdivuhodné, že je stále natoľko vitálna, že zvláda aj náročné nakrúcanie, no možno práve to jej dodáva energiu a radosť zo života. "Ja stále niečo robím. Som veľmi činorodý človek. Ja neposedím. To by som odporúčala všetkým – neseďte doma, alebo doma niečo robte," radí a zjavne to u nej funguje.

Soukup si berie na paškál hocikoho, ktovie, či si niekedy trúfne aj na Agátu:

Keď jej ponúkli rolu vo filme Svatá pod taktovkou Jiřího Stracha a Marka Epsteina, dlho neváhala. Rola sedela nielen na jej vek, ale aj vlastné životné skúsenosti. Vo filme hrá spisovateľku na dôchodku, ktorá prednáša na školách o hrôzach totalitnej moci a zážitkoch zo sovietského gulagu. "Scenár sa mi páčil, pretože je hlboký a ľudský. A tiež preto, že je tam pre herca, ako sa hovorí, mäso na kosti. Je tam skrátka čo hrať," vysvetľovala Jiřina, ktorej otec strávil z politických dôvodov po nastolení nového režimu po 2. svetovej vojne v base pár rokov.

​Nakrúcanie sa začalo v lete, keď panovali veľké horúčavy a mnohí kolabovali. Aj ona sa nevyhla problémom a museli ju dať do poriadku v nemocnici, to ju ale neodradilo od filmovania. "Ja sa zo všetkého dostanem, alebo ma z toho dostanú páni doktori," konštatovala so smiechom nezdolná Jiřinka pri príležitosti odovzdávania cien Mistr zábavního umění v divadle Semafor. No keď sa vybrala po schodoch na pódium, zradili ju nohy a spadla na chrbát. Napriek tomu po úspešnom postavení sa na nohy otočila situáciu na humor, urobila pukerlík s víťazoslávnym gestom, čím všetkých prítomných dobre pobavila. Všetci jej držia palce, aby jej táto skvelá forma vydržala ešte aspoň do stovky!

Pre ženu

Najčítanejšie