Jasno
15°
Bratislava
Eliška
7.10.2022
Jaromír Jágr žiali! Leukémia bola silnejšia, ako mladá žena z jeho najbližších
Zdielať na
Showbiznis

Jaromír Jágr žiali! Leukémia bola silnejšia, ako mladá žena z jeho najbližších

Archívna reportáž

Pre Jaromíra Jágra (49) je toto obdobie jedným z najťažších. Aj keď má oporu vo svojej priateľke Dominike Branišovej (27), zmáhajú ho starosti s jeho hokejovým tímom Rytíři Kladno, ktorému sa veľmi nedarí. Iste ho nemilo zasiahla aj správa o skone jeho neteri Nadi Kallovej, ktorá na jeseň oslávila iba štyridsiate narodeniny. Pracovala pred nástupom jej zákernej choroby v jeho hokejovom klube, keď sa hokejista ešte po odchode z NHL len chystal natrvalo usadiť v Česku.

Koniec vlaňajšieho roka priniesol do rodiny Jaromíra Jágra obrovský smútok. Po dlhej zákernej chorobe odišla na večnosť sympatická neter hokejového boha Naďa Kallová. Štyri roky sa vraj táto usmievavá mladá žena trápila s leukémiou, ktorej nakoniec podľahla. Zanechala po sebe malú, iba štvorročnú dcérku. Podobne, ako aj synovec Jágra, Nadin nevlastný brat Jiŕí Kalla, pracovala pre Jágrov hokejový klub Rytíři Kladno. Jiří mal v minulosti so svojím slávnym strýkom osobné a profesionálne nezhody, a preto z klubu odišiel. Naďa odišla kvôli chorobe.

Jiří Kalla mal veľmi blízky vzťah so zosnulou sestrou Naďou. Na sociálnej sieti napísal vyznanie k jej odchodu. "Pred koncom roka nám, bohužiaľ, zomrela moja milovaná sestra Naďa. Ďakujem ti za všetko, čo si pre mňa kedy urobila. Nezvládnem popísať, aký veľmi skvelý človek bola... Rovnako tak ako neviem opísať jej nádhernú dušu, keď bola pre každého vždy oporou," opísal svoje bolestné chvíle na Instagrame Jiří.

Jaromír Jágr sa po dlhých rokoch v zámorskej NHL vrátil na rodnú hrudu, dnes pôsobí v českom klube Rytíři Kladno: 

​Spomínala na ňu aj jej nevlastná sestra Pavlína Jágrová, Jaromírova favoritka v rodine, ktorá je v očakávaní svojho prvého potomka. "Vyrastali sme spolu, hoci máme iných rodičov. Je mi jej strašne ľúto," povedala pre eXtra.cz. Pavlínina mama sa vydala za Nadinho otca, keď už bola na svete. Pavlína ľutuje najmä Nadinu štvorročnú dcérku. "Má aspoň super otca, ktorý sa o ňu postará. Vyrastať bez mamy je to najhoršie," myslí si zarmútená Pavlína Jágrová, ktorá konštatovala, že ku koncu sa priebeh choroby nevlastnej sestry rapídne zhoršoval a jej odchod potom prišiel pomerne rýchlo.

Jiří Kalla sa so sestrou rozlúčil aj na sociálnej sieti, s Naďou mali blízky vzťah: 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jiří Kalla (@insta_kalla)

"S Jardom sa síce veľmi nevídali, ale samozrejme je to veľká rana aj pre neho," povedal pre Blesk zdroj z blízkosti rodiny. "Také krásne a milé dievča, mala malé dieťa. Štyri roky, chudera, bojovala s leukémiou, na jeseň oslávila 40. narodeniny," dodal o zosnulej Nadi, ktorá podporovala svojho času všetky Jágrove aktivity v jeho hokejovom klube a s Jaromírom mala dobrý vzťah.

Súvisiace články

Najčítanejšie