Zomrela hviezda z Votrelca, Batmana a iných trhákov! Je za tým koronavírus

Zomrela hviezda z Votrelca, Batmana a iných trhákov! Je za tým koronavírus Zdroj: Reprofoto/Yahoo.com
Uplynulé dni boli pre svet umenia veľmi ťažké. Zsvieckaomrel americký hudobník John Prine, kapela Metallica prišla o svojho producenta, textára a skladateľa Hala Willnera, a svet opustil vo veku 68 rokov aj americký herec, Jay Benedict.

Jay Benedict sa síce nikdy nestal hviezdou hlavných rolí, no svet filmu dostatočne obohatil aj svojimi vedľajšími úlohami. Osudným sa mu stal COVID-19, hoci predtým nebolo známe, žeby trpal aj inou chorobou, ako to väčšinou v prípade úmrtia na koronavírus býva.

"S hlbokým zármutkom vám oznamujeme, že Jay zomrel 4. apríla na komplikácie, ktoré vznikli v súvislosti s infekciou COVID-19," tak znie oficiálna správa na webe produkčnej spoločnosti zosnulého.

Pozrite si spomienku na hviezdy filmu Votrelci:

Hoci Jay Benedict skončil s herectvom už pred tromi rokmi, pri filme stále ostal. Viedol postprodukčnú spoločnosť, ktorá je za mnohými skvelými hollywoodskymi filmami, ako napríklad Dánske dievča, Everest, Steve Jobs, Prometheus, Resident Evil a mnohé ďalšie. On sám si zahral vo filmoch ako Votrelci, Temný rytier povstal, Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol, alebo vo filme I.T., v ktorom sa mihol aj slovenský raper Rytmus.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

My dearest friend Jay Benedict, brother in this life, has passed on, slipped the mortal coils this day... we were friends for so many years, forty years and change. This is a photo taken last May outside the stage door of the Lyric theatre on Shaftesbury Avenue London ...the stage door was tucked in right next door to the Old Windmill Theatre. Jay and I played brothers in a Franco Zeffirelli production of Filumena ... He played Ricardo the shirt maker, I played Michele the plumber. We were on that Lyric stage for the best part of year....Life was so much fun with Jay, on stage and off, we laughed a lot at the world around us, at our selves, saw the funny side of life always. He was a courageous man of handsome life force, that shone its light in every room he walked into, down every road he traveled, he shared his joyful radiance of kinship with all who knew him, a fine mind of intellect and compassion, he gave of himself in every way to the craft of acting, but above all else, he gave us all his great love of life, himself. My deepest sympathies and condolences go out to his beloved wife Phoebe, his sons Leo and Freddie, my dearest God sons, peace be with you all dear hearts. Uncle Pierce

Príspevok, ktorý zdieľa Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial),

Jay Benedict bol druhýkrát ženatý a má tri deti. Na sociálnych sieťach za ním smútia mnohé hviezdy, spomienku mu venoval napríklad aj Pierce Brosnan. "Život bol s Jayom taký zábavný, či už na pódiu alebo mimo neho, toľko sme sa nasmiali na cestách po svete, aj na nás samotných, vždy videl na živote jeho lepšiu stránku," znie jedna veta z rozsiahlej spomienky Brosnana na dobrého kamaráta Jaya.

Zdroj: jbenedict.wordpress.com/instagram/imdb/topstar

data-ad-format="auto"

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 18 ROKOV S TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Darkyňa smrti
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha IV.
20:55 Dr. House VII.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:10 12 darů do života
20:15 Rukojmí
22:10 Potížísta