Skoro jasno
24°
Bratislava
Vilma
29.5.2023
Ples v opere pod vplyvom numerológie! Pod vplyvom čoho boli celebrity?
Zdielať na

Ples v opere pod vplyvom numerológie! Pod vplyvom čoho boli celebrity?

Archívna reportáž

V sobotu večer sa v historickej budove Slovenského národného divadla uskutočnil jubilejný 20. ročník dobročinného Plesu v opere. Tradične sa ho zúčastnila najvyššia smotánka, ktorá sa skutočne pleskla po vrecku, aby naplnila charitatívny zámer udalosti.

Ples v opere už tretí raz po sebe podporí cez program Nadácie pre deti Slovenska "Kto chýba?“ inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením. Vyzbierané finančné prostriedky pritom tento rok poputujú aj do rúk materským školám.

Celebrity boli počas večera pod vplyvom lásky, tá totiž bola ústrednou témou večera, predovšetkým láska k deťom. Hostitelia vo svojich úvodných príhovoroch neopomenuli ani sto rokov od otvorenia divadla, v ktorého priestoroch sa ples odohrával.

Pripomeňte si, akým trendom podlieha plesová sezóna:

Úderom na gong slávnostný večer po prvý raz v histórii podujatia otvorila dvojica, nevidiaca lyžiarka Henrieta Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová. "Ja som sa veľmi potešila, že sa tretí rok po sebe dobročinný Ples v opere venuje tejto tematike. Myslím si, že to padne na úrodnú pôdu. Ja ako zástupkyňa zdravotne postihnutých ľudí veľmi vítam, že je tu takáto možnosť a že sa ľudia u nás snažia inkluzívne vzdelávanie podporovať a rozvíjať, dávajú tak príležitosť tým, ktorí sa k nej ťažko inak dostávajú,“ uviedla Farkašová.

Riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová má podľa vlastných slov na srdci len jedno. "Želala by som si, aby tento ples priniesol spolupatričnosť medzi ľuďmi, aby tu bola cítiť blízkosť, vzájomný rešpekt, úcta a priateľstvo,“ poznamenala.

Nepochybne jedným z najkrajších párov večera boli Ivana a Marián Gáboríkovci, aj s bábätkom v brušku:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Debutanti na jubilejnom 20.ročníku dobročinneho Plesu v opere✨✨ . . . #plesvopere2020 #plesvopere

Príspevok, ktorý zdieľa ⠀Ivana Gaborik (@iversanns),

V programe 20. ročníka malo významné miesto číslo dva, viackrát v ňom napríklad figurovali dvojice. "Toto nebol tak celkom zámer, no nakoniec sa to takto prepojilo a ja som potom ešte niekde čítala, že dvojka v numerológii symbolizuje empatiu, blízkosť a sociálne cítenie. Takže tej myšlienke, ktorá za plesom a jeho 20. ročníkom je, napokon pomáha aj samotná numerológia,“ vyjadrila sa Cocherová.

Organizačný tím plesu pripravil pre prítomných bohatý program. Úvodný ceremoniál patril svetoznámym áriám. Vystúpenie sólistov Hrachuhí Bassénz a Pavla Bršlíka doplnil zbor a program oživili choreografie, kostýmy pre úvodným ceremoniál pripravil módny návrhár Boris Hanečka.

Hosťom a hostkám sa v úvode večera po prvý raz prihovorili dve osobnosti, herečka Emília Vášáryová a herec Martin Huba. Záverom otváracieho ceremoniálu, ktorý tradične zakončil valčík, sa slova ujal i zástupca hostiteľa Plesu v opere Plesu v opere Pavol Lančarič. Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Na plese následne vystúpilo viacero hudobných hostí zo Slovenska i z Českej republiky. Interpretov sprevádzali dve hudobné telesá, Orchester Gustáva Broma a B-Side Band. Ako prví v ich sprievode vystúpili Matěj Ruppert a Tereza Černochová. Po nich zaspieval Richard Müller a napokon Vojtěch Dyk. Hudobný program v hlavnej sále zakončila pred treťou nad ránom skupina Hex. V reštaurácii pri Opere malo do rána zábavu pod palcom zoskupenie Cimbal Brothers a speváčka Svetlana Rymarenko.

Súvisiace články

Najčítanejšie