Praskli mu nervy! Harry žaluje bulvár pre TÚTO nehoráznosť!

Praskli mu nervy! Harry žaluje bulvár pre TÚTO nehoráznosť!

Archívna reportáž
embed kód
A dosť! Zrejme to si povedal princ Harry, ktorý od prevalenia vzťahu s americkou herečkou Meghan Markle, dnes už jeho manželkou a vojvodkyňou, žije neustále prenasledovaný médiami. Bulvár už ale dávnejšie prekročil hranicu, ktorú je princ ochotný akceptovať.

Britský princ Harry zažaloval vydavateľstvá bulvárnych denníkov The Sun, Daily Mirror a už nefunkčných novín News of the World v súvislosti s odpočúvaním jeho telefónu. 

Ako potvrdil Buckinghamský palác, žaloba sa týka údajného nelegálneho odpočúvania hlasových správ. Webstránka Byline informovala, že vojvoda zo Sussexu podal sťažnosť prostredníctvom svojich právnikov v piatok 27. septembra na vyššom súde v Londýne s tým, že spoločnosti News Group Newspapers (NGN) a Mirror Group Newspapers (MGN) zneužili jeho súkromné informácie pre ich články.

Harry aktuálne absolvoval aj s manželkou cestu po Afrike:

Spravodajská webstránka BBC informuje, že obvinenia voči NGN sa datujú do obdobia pred rokom 2010. Akého obdobia sa týka sťažnosť voči MGN nebolo bezprostredne známe. Ako uviedol korešpondent BBC Jonny Dymond, predpokladá sa, že princ Harry podnikol právne kroky v súvislosti so škandálom odpočúvania telefónov zo začiatku 21. storočia.

Tento týždeň už pritom podala žalobu na britský bulvár aj Harryho manželka Meghan. Vojvodkyňa zo Sussexu zažalovala bulvárne noviny Mail on Sunday, ktoré podľa nej nelegálne zverejnili súkromný list, ktorý napísala svojmu otcovi. Noviny obvinila z porušenia autorských práv, zneužitia súkromných informácií a porušenia britského zákona na ochranu osobných údajov.

Harry sa rozhodol konať zrejme aj na základe toho, že sa nechce stať obeťou paparazzov tak, ako sa to podľa niektorých indícií stalo jeho matke. K smrteľnej nehode prišlo údajne po tom, čo sa s priateľom snažili dotieravým fotografom uniknúť.

Zdroj: sita/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
07:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:55 Panelák VII.
10:20 Najkrajšie bývanie II.
08:00 DEDIČSTVO
09:45 Vražedné čísla I. + II.
10:55 Vražedné čísla I. + II.
08:10 Viking Vicky
08:30 Máša a medveď I.
08:35 Máša a medveď I.
06:55 Než přišla bouře
08:45 Kapitán Mike křižuje Ameriku
10:30 Výlet s mámou