Kráľovská rodina krstí najmenšie princiatko, TOTO sú jeho krstní rodičia

Kráľovská rodina krstí najmenšie princiatko, TOTO sú jeho krstní rodičia

Dnes vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge pokrstia svoje tretie dieťa, princa Louisa Arthura Charlesa. Dátum 9. júl má pre kráľovskú rodinu ešte jeden hlbší význam.

Krst tretieho potomka Williama a Kate bude prebiehať v súkromí. 

"Vojvoda a Vojvodkyňa z Cambridgea s potešením oznamujú, že krstiny princa Louisa sa uskutočnia v pondelok 9. júla v The Chapel Royal v paláci St James v Londýne. Princ Louis bude pokrstený arcibiskupom v Canterbury, najvyšším reverendom Justinom Welbym," stojí v oficiálnom vyhlásení paláca.

Vojvoda a vojvodkyňa z požiadali o kmotrovstvo pre svojho syna Nicholasa van Cutsema, Guya Pellyho, Harryho Aubreyho-Fletchera, lady Lauru Meade, Roberta Cartera a Lucy Middleton. Všetci sú priateľmi alebo príbuznými kráľovského páru.

Louis by mal mať na sebe rovnaké krstné rúcho ako jeho starší súrodenci, princ George a princezná Charlotte.

​Odev, ktorý ušila kráľovnina krajčírka Angela Kelly, je replikou rúcha, ktoré v roku 1841 vyrobili pre najstaršiu dcéru kráľovnej Viktórie, no v súčasnosti je už príliš krehké. Pri krste malého princa podľa tradície použijú vodu z rieky Jordán.

​Kensingtonský palác síce zatiaľ nezverejnil zoznam pozvaných hostí, ale očakáva sa, že sa na krste zúčastnia mladomanželia Harry a Meghan, po sobáši známi aj ako vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, Catherinina sestra Pippa a brat James Middleton.

​Princ Louis z Cambridgea sa narodil 23. apríla o 11:01 v londýnskej St Mary's Hospital. Louis Arthur Charles je piaty v poradovníku čakateľov na trón.

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, keď princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke.

​Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré darovala svojmu vnukovi kráľovná Alžbeta II. krátko po jeho zásnubách. Dvojicu sobášila hlava anglikánskej cirkvi - arcibiskup z Canterbury Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013 a dcéra Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015.

​​9. júl sa spája aj s inou významnou udalosťou. V ten deň v roku 1947 oznámili svoje zásnuby kráľovná Alžbeta II. a princ Philip.

Zdroj: Reuters, topstar.sk

data-ad-format="auto"

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

14:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 NOVINY O 17:00
14:10 Simpsonovci VI.
14:35 Simpsonovci VI.
15:05 Profesionáli III.
13:30 Hawaii 5.0 VI.
14:30 Spravodlivosť v krvi VI.
15:30 Kosti VII.
14:25 Robošváb II.
14:50 Sherm a jeho mikróby
15:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
12:50 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
14:35 Láska na tři roky
16:20 Tristan a Isolda