Jiří Bartoška v prvom filme po rakovine: Potil krv pred kamerou

24.03.2016 10:05 Topstar.sk Showbiznis
Jiří Bartoška v prvom filme po rakovine: Potil krv pred kamerou Zdroj: blesk.cz
Šliapal nielen do kopca, ale tiež na bicykli. Jiří Bartoška (69) sa vo filme Teória tigra, ktorý nakrúcal len pár mesiacov po liečbe rakoviny, nešetril. Pritom má vraj v zmluve, že je rovinný herec.

Prezident karlovarského festivalu si podľa svojich slov často vynucuje, že pri nakrúcaní filmu nebude mať žiadne fyzicky náročné scény. A za tie vraj považuje aj obyčajnú chôdzu. Tentokrát ale urobil výnimku.

"Je pravda, že už mám mnoho rokov v zmluve, že som rovinný herec. Pán režisér ma síce nenútil, ale po dohode sme naozaj aj chodili. A aj do kopca ..." smeje sa Bartoška, ktorý viac ako po 30 rokoch si kvôli filmu sadol aj na bicykel.

"Prekvapilo ma, ako sú dnešné kolesá dokonale sprevodované a ako sa na nich ide pohodlne. Tak som si to vyskúšal, ale rozhodne to nebudem meniť a nezačnem zase jazdiť," povedal herec Blesku.

Najhoršie na nakrúcaní pre neho vraj nebola chôdza ani jazda na bicykli, ale tropické horúčavy.

Jiří Bartoška nakrúca. Zdroj: blesk.cz

"Začal som nakrúcať po liečbe. Tá mi skončila niekedy v marci a už v júli som bol na pľaci. Aj keď mi do toho času narástli vlasy aj fúzy a vyzeral som zdravo, fyzická kondícia nebola dobrá. Ďalšie nakrúcanie by som si to dal rád bez toho," dodal Bartoška. Premiéra bude 31. marca.

"Nad rakovinou nikdy nevyhráte. Teraz som bol v pondelok bez nálezu, ale nikdy ten boj nevyhrám. Keď mi oznámili tú chorobu, tak som si povedal, že som vo veku, kedy sa umiera ... To už je ako vek," povedal Bartoška.

Jiří Bartoška s tvocami filmu. Zdroj: blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

data-ad-format="auto"

TV Program

14:05 Mission: Impossible
16:50 Na chalupe
17:50 Nové bývanie
15:25 Simpsonovci FILM
17:10 Honba za drahokamom
19:30 Profesionáli III.
14:55 Presne takto o rok III.
16:00 Vraždy v Brokenwoode III.
18:00 Ako malé deti
15:40 Strážca vesmíru Roger
15:50 Zabi nudu! II.
15:55 Barbapapa I.
15:05 Dámský klub
16:55 Asterix a Vikingové
18:25 Za zavřenými dveřmi