Polojasno
Bratislava
Kornel
26.11.2022
Spor o 853 tisíc €. Mojsejová odmieta mimosúdnu dohodu
Zdielať na
Showbiznis

Spor o 853 tisíc €. Mojsejová odmieta mimosúdnu dohodu

KOŠICE / Na košickom Okresnom súde mal v pondelok pokračovať proces, v ktorom Nora Mojsejová čelí obvineniu z podvodu. Poškodený je František Kabrheľ, známy ako Versače. Košičanka mu podľa obžaloby dlhuje vyše 853-tisíc eur. Pojednávať sa ale nebude.

Košická podnikateľka je dlhodobo práce neschopná. Žiadosť o odročenie pojednávania doručila jej advokátka súdu ešte minulý týždeň. Za tri mesiace ide už o druhé zrušenie termínu zo zdravotných dôvodov Mojsejovej.

Ospravedlnila sa aj vlani v novembri a keďže nepriložila potrebné lekárske doklady, dostala pokutu 500 eur. Versače je presvedčený o tom, že Mojsejová účelovo marí pojednávania a jej zdravotný stav nie je život ohrozujúci.

Nezáujem o dohodu

Podnikateľka však tvrdí, že je dlhodobo chorá a v takomto zdravotnom stave na súd chodiť nemôže, čo má aj riadne potvrdené lekármi. Nitran jej ponúka aj mimosúdnu dohodu, v tomto istom spore sa totiž vedie konanie aj na civilnom súde.

Mojsejová však záujem o dohodu nemá, podľa jej vyjadrenia by jej najskôr museli dokázať, že jej Versače peniaze skutočne požičal.

Zdielať na

Najčítanejšie