Televízia JOJ v novom rozlíšení! Vidno bude nielen dokonalosť, ale i nedostatky

Televízia JOJ v novom rozlíšení! Vidno bude nielen dokonalosť, ale i nedostatky

Detaily a ostrosť - HD vysielanie dorazilo aj do spravodajstva. Moderátori sa už poctivo pripravujú. Treba totiž zakryť každý nedostatok, no aj tak ho v novom rozlíšení bude vidno.

Od januára budú moderátori spravodajstva ešte bližšie k divákom. Môže za to nové HD rozlíšenie. To ich nielenže priblíži, ale v skutočnosti odhalí aj každý nedostatok tej či onej známej tváre.

Upútavky na nové vysielanie absolvovali obe dvojice Veľkých Novín. Sú teda pripravení na naozajstnú ostrosť?

"My si zvykáme, ale či sú ľudia pripravení?," smeje sa Ľuboš Sarnovský. "Môže sa stať, že nás nespoznajú," dodáva s úsmevom Lucia Barmošová.

Zohraté dvojice

Lucia s Ľubošom sú zohratý tím. Veď už nejaký ten piatok sa svojim divákom z obrazoviek i prihovárajú. Jeden druhému veria a vedia, že sa na seba môžu spoľahnúť.

"Keby naozaj bol nejaký vážny problém, Ľuboš by mi to povedal. Ale máme okolo seba aj tím ľudí, ktorí sledujú, ako vyzeráme a či je všetko v poriadku," vysvetľuje Lucia.

"Tá zohratosť je aj o tom, že poznáme svoje tempo reči, to, ako dýchame, čítame, či sme v pohode alebo nepohode. Vieme sa trošku vyhecovať, ak je to potrebné, alebo naopak, upokojiť," dodal Ľuboš.

Podobne to funguje aj v druhej dvojici. Ján Mečiar a Adriana Kmotríková berú HD rozlíšenie ako veľmi pozitívny krok vpred.

"Teším sa, že prejdeme na nový formát a budeme krajší," vraví Adriana. "ja mám rád full HD rozlíšenie, celkom rád by som privítal aj to vyššie 5K, ktoré prichádza, no som zvedavý, ako to bude vyzerať," dodáva kolega Ján Mečiar, ktorý svoj prehľad v technických vychytávkach nezaprie.

Zdroj: topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

23:30 Doktori II.
00:25 Aféry
01:10 Krimi
23:00 Infiltrátor
01:35 Dr. Dokonalý
02:15 KINOSÁLA
23:10 Vraždy, ktoré šokovali XXI.
00:05 Spackané plastické operácie
01:05 POLICAJTI V AKCII
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Rapotáčik 2
23:45 Dítě číslo 44
01:55 Zakázaná říše
03:45 Tah pěšcem