Rezešová (37) na súde: Nie som krutý človek

Rezešová (37) na súde: Nie som krutý človek

BUDAPEŠŤ / Proces s dcérou oceliarskeho magnáta Alexandra Rezeša sa končí. Pred dvomi rokmi na maďarskej diaľnici spôsobila tragickú nehodu, pri ktorej zahynuli štyria ľudia, po dlhých dňoch mlčania prehovorila. Ide jej naozaj o veľa - prokurátor chce totiž vyšší trest ako jej vymeral prvostupňový súd v Budapešti.

Obvinená Eva začala tým, že sa pokúsi hovoriť po maďarsky. Košičanka, ktorá odmietla pred súdom vypovedať, tak v utorok prehovorila po druhýkrát.
"Vážený súd, akoby som začala. Už som niekoľkokrát povedala, ako mi je veľmi ľúto, že sa stala táto nehoda. Hlboko súcitím s pozostalými, aj to som viackrát povedala," vyjadrila sa Eva.

Ďalej hovorila o tom, akú bolesť prežíva, keďže už dva roky, odkedy je zatvorená, nevidela svoje deti.

"Vážený súd, prosím, skúste zvážiť mierny trest. Veľmi, veľmi ľutujem, že sa toto stalo. Moja rodina, deti, najbližší vedia, aká som, že mám srdce na mieste a nie som krutý človek," pokračovala.

Výsledok už čoskoro

Kým prokurátor žiadal vyšší trest a vrátenie prípadu na prvostupňový súd, obhajca Košičanky by sa uspokojil aj s pôvodne vymeraným trestom, ktorého zníženie žiadal.

"Trest vo výške šesť rokov, je sám o sebe u obžalovanej dostatočný a naplní špeciálne preventívne účely. Jedinou priťažujúcou okolnosťou v jej prípade je to, že spôsobila nehodu, pri ktorej zomrel viac ako jeden človek, inak by jej hrozil trest len v dolnej hranici trestnej sadzby," vysvetlil obhajca Rezešovej.

Sudkyňa po vystúpení obžalovanej pojednávanie ukončila. S obvinenou Evou sa priamo v súdnej sieni prišli rozlúčiť aj jej mama a švagriná. To či sa prípad vráti na prvostupňový súd, potvrdí sa predchádzajúci, alebo padne nový verdikt sa dozvieme už vo štvrtok.

Zdroj: topstar

data-ad-format="auto"

TV Program

16:35 Lovec: Zimná vojna
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:05 Simpsonovci IX.
17:30 Kosti VIII.
18:30 Kosti VIII.
16:50 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov V.
17:25 Ovečka Shaun III.
17:35 Knihy od Stonožky
17:40 Najmenší slon na svete
16:05 Překvapení
17:55 Továrna na sny
20:15 Černé zlato