Potili krv za dobrú vec. Mečiar (43) a Farkašovský (33) si zahrali futbal

Potili krv za dobrú vec. Mečiar (43) a Farkašovský (33) si zahrali futbal

Nešlo o góly, či víťazstvo, ale išlo o to, pomôcť deťom chorým na rakovinu. Tak by sa dalo stručne charakterizovať podujatie "Nakopni leto", ktoré sa konalo v Brezovej pod Bradlom. Futbal si tam prišli zahrať aj tváre televízie JOJ.

"Ide o dobrú vec, pomoc onkologicky chorým deťom, vtedy netreba váhať," hovorí moderátor Veľkých Novín Ján Mečiar. Túto charitatívnu akciu odštartovali nadšenci, ktorí chceli pomôcť Lukáškovi. Diagnostikovali mu ako trojročnému leukémiu.

Výťažok na onkológiu

"Zo dňa na deň sa nám otočil život, ocitli sme sa na onkológii v Bratislave," opisuje Lukášov otec. Lukáš podstúpil chemoterapiu a v nemocnici strávil 7,5 mesiaca. Z najhoršieho je vonku. "My sme sa ocitli na druhom brehu, kedy nám pomohli ľudia," dodáva chlapcova matka.

Teraz pomáhajú oni. Všetci ľudia, ktorí si v sobotu do Brezovej pod Bradlom prišli zahrať futbal, či zaspievať, to urobili zadarmo. Výťažok z akcie poputuje malým onkologickým pacientom. "Ide o pomoc deťom, vtedy by si mali ľudia pomáhať," myslí si moderátor KRIMI Michal Farkašovský.

"Ja som mal byť v bráne a teraz hrám, ani neviem presne, čo," hovorí zase redaktor Jozef Kubáni.Všetkým tímom išlo o jedno. Vyhrať musia deti a to sa podarilo.

Zdroj: topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

05:35 Krimi
06:05 Noviny TV JOJ
06:45 SpongeBob SquarePants IX.
05:55 Súdna sieň
07:20 Banda šampiónov
09:45 Moje meno je Nikto
05:25 Extrémne metódy rodičovstva
06:05 Veľké upratovanie: New York I.
06:50 Tajné životy boháčov IV.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:05 Arrietty ze světa půjčovníčků
06:50 Králova láska
09:05 Překvapení