Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Karol III. definitívne uzavrel špekulácie o pozvánke pre Harryho a Meghan! TAKTO rozhodol!
Zdielať na

Karol III. definitívne uzavrel špekulácie o pozvánke pre Harryho a Meghan! TAKTO rozhodol!

Klebety o tom, či sa začiatkom mája Harry a Meghan zúčastnia korunovácie kráľa Karola III., nemajú konca už pomaly od pohrebu kráľovnej Alžbety II. Sussexovci si totiž poriadne zavarili svojim neustálym vyplakávaním a osočovaním členov britskej monarchie. No to ešte netušili, že príde aj čosi horšie.

​V decembri prišiel prvý šok v podobe dokumentu Harry&Meghan, kde toho obaja narozprávali až-až, no predsa len ešte mal princ v rukách ďalší tromf. V januári vyšla jeho kniha s názvom Spare, teda náhradník, plná vecí zo súkromia, priam intímností. A pochopiteľne, aj sťažností na život na kráľovskom dvore. 

Za tie šialené milióny od Netflixu či od vydavateľstva sa to Sussexovcom iste oplatilo, no museli rátať aj s tým, aká "pomsta" príde z Buckinghamského poaláca. V hre boli najmä dve možnosti - odobranie šľachtických titulov alebo to, že ich nepozvú na tak významnú udalosť, akou je iste korunovácia. No kráľ je zjavne veľkodušný.

Oznámenie o pozvánke prišlo krátko po tom, čo Karol III. odobral Sussexovcom ich britské sídlo, ktoré dostali od kráľovnej:

​Princa Harryho a Meghan Markle oficiálne pozvali na korunováciu 6. mája 2023 v Londýne. Sedemdesiatštyriročný monarcha poslal pozvanie prostredníctvom "e-mailovej korešpondencie", čo v nedeľu 5. marca potvrdil denník Sunday Times prostredníctvom vyhlásenia zástupcu zakladateľov spoločnosti Archewell. "Môžem potvrdiť, že vojvoda nedávno dostal e-mailovú korešpondenciu od úradu Jeho Veličenstva týkajúcu sa korunovácie. Okamžité rozhodnutie o tom, či sa vojvoda a vojvodkyňa zúčastnia, v tejto chvíli nezverejníme," znie oficiálne vyhlásenie Sussexovcov.

​Keďže dátum korunovácie je zároveň dňom, keď oslavuje narodeniny Archie, prvorodený syn Meghan a Harryho, skutočne sa nedá povedať, či sa napokon korunovácie zúčastnia. Ako to už pri nich býva, zrejme si túto informáciu ponechajú pre seba do poslednej chvíle.

Najčítanejšie