Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Tušila to Zagorová? Štefan Margita vyrazil dych priznaním zo súkromia!
Zdielať na
Hudba

Tušila to Zagorová? Štefan Margita vyrazil dych priznaním zo súkromia!

Archívna reportáž

Ani po vyše roku od skonu legendárnej speváčky Hanky Zagorovej (†75) na ňu jej fanúšikovia nezabúdajú, o najbližších ani nehovoriac. Pripomína im ju stále okrem jej pesničiek aj jej milujúci manžel, teraz už vdovec, operný spevák Štefan Margita (67). Ako teraz  prezradil, Hanku zbožňoval už dávno predtým, ako ho spoznala.

​Aj keď je operný spevák Štefan Margita, rodák z Košíc, známy aj za hranicami Česka a Slovenska, pričom neraz účinkoval aj v slávnej newyorskej Carnegie Hall, či milánskej La Scale, u domáceho obecenstva bol predsa len vždy v tieni manželky, speváčky Hanky Zagorovej. Aj on patril od mladosti k jej veľkým obdivovateľom, čo bolo vraj vidno aj v jeho byte. Aktuálne svoju "posadnutosť" priznal v talk show 7 pádů Honzy Dědka.

Po mesiacoch smútku nad stratou svojej životnej lásky už nevidno v očiach Štefana Margitu len žiaľ, ale skôr láskyplné iskričky, keď o nej hovorí. Moderátorovi Dědkovi sa priznal, že Hanka Zagorová sa mu natoľko páčila ešte predtým ako sa zoznámili, že mal jej plagáty rozvešané po celom byte, dokonca aj na záchode. Spevák k tomu vtipne poznamenal: "Luciano Pavarotti hovoril, že populárny ste vo chvíli, keď je na záchode váš plagát. Áno, bola aj tam." Otázne je, či o tejto posadnutosti Hanka vôbec niekedy tušila, že vlastne Margitovi splnila sen, čoho sa obvykle nedočká žiadny fanúšik.

Ani Margita zrejme ani nedúfal, že by sa s Hankou mohol zblížiť, no raz prišla na jeho predstavenie do Štátnej opery a bol z toho celkom unesený. "Prial som si ju vidieť, bežali za ňou, aby ju zdržali," prezradil počas svojho rozprávania o ich prvom osobnom stretnutí. Bolo z toho ale veľké sklamanie, keď sa s ním len pozdravila a hneď aj bez väčšieho záujmu odišla. V tej chvíli mal vraj chuť všetky jej plagáty doma postŕhať. Zakrátko mal ale dostať od nej pozvánku na oslavu jej narodenín a tam svoju príležitosť nepremeškal a zabodoval. Príbeh ich láskyplného vzťahu je odvtedy už dobre známy.

Pre ženu

Najčítanejšie