Oblačno
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Trpké priznanie Robbieho Williamsa! Trpí manopauzou, všetka radosť je už preč!
Zdielať na
Hudba

Trpké priznanie Robbieho Williamsa! Trpí manopauzou, všetka radosť je už preč!

Archívna reportáž

Spevácka mega hviezda, Robbie Williams, oslávi o pár mesiacov päťdesiatku, ale ako priznáva, necíti už veľmi radosť zo života. Rozhovoril sa na tému svojho stavu, ktorý nazval novotvarom manopauza, odkazujúc na akúsi krízu stredného veku, v novom dokumente na Netflixe. Viní za to svoj veľmi divoký spôsob života v mladosti, plný párty, drôg aj alkoholu. Neskôr začal trpieť nespavosťou, stratou energie a inými nežiadúcimi príznakmi.

​Už v minulosti sa spevák Robbie Williams neraz posťažoval na rednutie vlasov, nadváhu aj stratu chuti na sex. Na jar jeho fanúšikovia riešili veľký váhový úbytok svojho idolu, ale on všetkých upokojoval. "Momentálne len jednoducho menej jem, ale je to proti mojej prirodzenosti. Moje telo by chcelo ísť opačnou cestou," zveril sa. V rozhovore pre The Sun čudne vyzneli jeho slová o strate chuti na sex a vraj mu to obdobie zábavy, keď boli s manželkou Aydou "neukojiteľní", chýba. "Teraz sa stane, že sa ku mne Ayda prisunie na pohovke a povie, že by sme mali mať sex. Ja sedím, jem mandarínku a pokrčím plecami. Občas to ale skúsime," zhodnotil ich aktivitu po rokoch manželstva.

"Nejaký čas som bral testosterón, ale keďže som závislák, musel som s tým prestať. Urobili sa mi obrovské ramená a vyzeral som ako vyhadzovač. Nebolo to nič pekné," vysvetľoval. Najnovšie nazval v dokumente o svojom živote tento stav "manopauzou" od slova man/muž. "Vlasy rednú, testosterón opustil budovu, serotonín tu už v skutočnosti tiež nie je a dopamín sa rozlúčil už dávno. Vyčerpal som všetky dobré prírodné látky," sarkasticky poznamenal Robbie.

Pozrite si upútavku na dokument o Williamsovi:

"Moja dcéra hovorí, že otec je lenivý. Pravdou je, že som prosto ku*evsky uťahaný z toho, čo som robil v deväťdesiatych rokoch a skraja milénia. Roky večierkov ma prosto vysali," konštatoval s tým, že v noci nedokáže spať, zaspáva až okolo šiestej ráno. To, že kedysi nadmieru "šnupal", pil a bral prášky, považoval za svoju "superschopnosť", netušil vraj, že bol "na rýchlej ceste k smrti" a až teraz si uvedomuje, "ako som tomu bol blízko..."

Aj z Robbieho Instagramu je zjavné, že sa už nepotrebuje hrať na dokonalého sexi macha, naopak, robí si zo seba žarty:

Podľa doktora Fostera a NHS je "mužská menopauza/manopauza", nazývaný aj andropauza, termín vytvorený v snahe porovnať zmeny nálad a ďalšie príznaky, ktoré môžu postihovať mužov už aj po štyridsiatke, so ženskou menopauzou. Spôsobuje to zväčša pokles testosterónu, stres, únava z práce a rodiny, niektorí muži zisťujú, že začínajú byť viac unavení a majú menej energie a motivácie. Robbie sa o tom nehanbí hovoriť otvorene a to mu slúži ku cti.

Pre ženu

Najčítanejšie