Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Anička Slováčková o boji s rakovinou! Nie je to dobré, ale čím viac trpím, tým viac sa to vo mne zabíja!
Zdielať na

Anička Slováčková o boji s rakovinou! Nie je to dobré, ale čím viac trpím, tým viac sa to vo mne zabíja!

Zdroj: instagram/AJS

Zrejme nikto, kto to nezažil, si nedokáže celkom dobre predstaviť ako dokáže s človekom zamávať táto krutá diagnóza. Anička Slováčková (28) nemá ani tridsať rokov a prešla si tým už dvakrát. Vždy to bol pre ňu šok, a podľa jej slov druhýkrát ešte väčší, ako keď si to vypočula po prvýkrát. Veľmi dúfala, že po vyliečení z rakoviny prsníka sa rakoviny zbavila navždy, aj keď obavy u nej pretrvávali.

​Je až obdivuhodné, ako dokázala Anička Slováčková statočne zvládať boj s rakovinou prsníka pred štyrmi rokmi a napokon aj vyhrala. Rakovina je ale veľmi odolný a vytrvalý protivník, a aj v jej prípade sa potvrdilo, že vie zaútočiť aj po rokoch a zväčša ešte s väčšou vervou. Aj keď navonok pôsobí Anička krehkým dojmom, má zrejme veľmi veľkú vnútornú silu. Preto je stále šanca, že s ňou boj opäť vyhrá, pričom jej mladosť je iste veľkým plusom. To by však bez jej odhodlania a viery a tisícov podporných správ od jej fanúšikov nemuselo stačiť.

Od začiatku liečby chemoterapiou je Anička Slováčková veľmi oslabená a unavená, ako priznala počas tlačovej konferencie ku koncertu Lady Carneval, s hitmi Karla Gotta, kde by mala zaspievať aj ona. "Som ešte na začiatku liečby, veľmi to neubieha, aj kvôli tomu, že sme tretiu dávku chemošky museli presunúť, pretože som mala virózu a nebolo vhodné telo zaťažovať, keď už bolo i tak vysilené. Telo si zvyká a myslím, že keď sa to zabehne, bude to znesiteľnejšie. Je to náročné, ale vďakabohu mi to ešte nebráni v práci a podobných veciach," zverila sa pre Super.cz. "Teraz mám druhý deň po chemoterapii a nie je to dobré," dodala ako vždy úprimná Anička o svojom stave.

Jedna z Aničkiných najnovších piesní, prizvala si do klipu aj rodičov:

Sympatická speváčka by sa rada zúčastnila všetkých plánovaných vystúpení s kapelami svojho otca Felixa Slováčka a brata, ale nie vždy sa jej to musí vzhľadom na jej stav podariť. "Ten program vznikol, ešte predtým ako mi bola oznámená diagnóza. Verím v ľudskosť, a keby som niekedy zavolala, že nemôžem prísť, svet sa nezrúti, pretože keď nejde o život, ide o ho*no," odkázala triezvo.

Anička sa snaží užívať si každý deň:

Dobre vie, že na prvom mieste je jej boj s chorobou, až keď zvíťazí, bude sa môcť naplno opäť venovať iným aktivitám, aj milovanému spevu. Samotná liečba je fyzicky veľmi vyčerpávajúca a telo potrebuje energiu na zotavovanie. "Je to náročnejšie ako prvýkrát, to nebudem klamať, ale zas si hovorím, že keď je blbo mne, o to viac je blbo tým zlým bunkám, ktoré tá chemoterapia ničí. Čím viac trpím, tým viac sa to vo mne zabíja, a je to správne," zverila sa, ako si predstavuje boj odohrávajúci sa v jej tele. V polovici novembra sa po magnetickej terapii dozvie, ako priebežne v boji uspela.

Pre ženu

Najčítanejšie