Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Akoby rakovina nestačila! Anička Slováčková má ďalší zdravotný problém!
Zdielať na
Hudba

Akoby rakovina nestačila! Anička Slováčková má ďalší zdravotný problém!

Zdroj: Instagram/AS

Pred krátkou dobou, hneď na druhý deň po krste albumu na skvelom koncerte Aničky Slováčkovej (28), prišla od tejto sympatickej speváčky zlá správa. Priznala sa, že už vyše mesiaca vie, že sa jej vrátila rakovina, ktorá zasiahla tentokrát pľúca. Hneď nato ju čakala prvá dávka chemoterapie. Veľmi dobre vedela čo ju pritom čaká, keďže liečbu podstúpila aj pred pár rokmi, keď sa liečila z rakoviny prsníka. Okrem iných sprievodných problémov jej vypadali vlasy a o to ťažšie prijímala trpký fakt, že ju to čaká opäť. Aby toho nebolo málo, pridružilo sa aj ďalšie trápenie.

​"Som pripravená na boj," postavila sa čelom k novému rakovinovému nálezu Anička Slováčková v jej nedávnej správe na Instagrame. Po jej skúsenostiach pri absolvovaní chemoterapie spred štyroch rokov, keď sa liečila z rakoviny prsníka a vypadali jej vlasy, si ich teraz dala ostrihať nakrátko. Je známe, že chemoterapia má neblahý vplyv aj na ľudskú imunitu. Aj preto sa po pár dávkach zvykne zaradiť trojtýždňová prestávka, aby sa z nej organizmus aspoň trochu  spamätal. Celý cyklus by mal aj s prestávkou trvať tri mesiace, ale už na začiatku sa objavil u Aničky problém. Skolila ju totiž choroba zrejme práve kvôli oslabenej imunite.

"Dnes som mala byť popoludní na skok v Brne s Československým levom, ale budem celý víkend v posteli," vysvetľovala včera chorobou zmorená Anička ležiac v posteli. Teraz na jeseň začala ako obvykle chrípková sezóna a ako naschvál toto nepríjemné ochorenie medzi prvými chytila zrejme aj ona. Všetci jej iste prajú, aby sa rýchlo vyliečila, veď v jej boji s rakovinou potrebuje veľa síl a energie, ktoré jej viróza, žiaľ, teraz odčerpáva. Pri sebe má ale dvoch miláčikov, milovanú sučku Jindřišku, aj mačičku. A možno na ňu dohliada aj jej priateľ, ktorého meno zatiaľ neprezradila, len to, že je hudobník a poznajú sa už dlhšie, ale donedávna boli len veľmi dobrí kamaráti.

Vypočujte si Aničkinu najnovšiu pesničku:

Isté je, že má Anička veľkú oporu v jej rodičoch, mame Dagmar Patrasovej a otcovi Felixovi Slováčkovi. Obaja sú veľmi zlomení z návratu jej zákernej diagnózy, najmä mama to znáša veľmi zle a vôbec sa k tomu nevyjadruje. Ale aj otec má o svoju milovanú dcéru veľký strach. "Už nejako vieme, do čoho ideme, minimálne aspoň okrajovo vieme, čo nás čaká. Sú z toho nešťastní, ale sú tu na tisíc percent pre mňa," zverila sa Anička pre časopis Téma. "Verím, že ak som to zvládla prvýkrát, zvládnem to znovu," dodala s odhodlanosťou.

A svoju plnú podporu dcére a nádej vyjadril Slováček aj pre ŽivotvČesku.cz: "Musím povedať, že zatiaľ to znáša dobre. Je to začiatok liečby, veľmi si ale prajeme celá rodina, že to bude zvládať aj naďalej." Na Aničku myslia a podporujú ju iste aj všetci jej početní fanúšikovia. Ostáva veriť, že aj jej aktuálna pridružená choroba čoskoro pominie. 

Pre ženu

Najčítanejšie