Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Lucie Bílá výrazne pochudla, priznala, ČO je za tým!
Zdielať na
Hudba

Lucie Bílá výrazne pochudla, priznala, ČO je za tým!

Archívna reportáž

V priebehu dekád, čo sa pohybuje česká hviezdna speváčka Lucie Bíla (57) v šoubiznise, si ju možno pamätať ako temperamentné žieňa s útlou postavou. Hoci sa vekom pomaly blíži k šesťdesiatke, pôsobí stále rovnako "dievčensky", čo je až obdivuhodné. Hoci v tom iste zohráva veľkú rolu genetika, je to aj zásluhou jej vlastného úsilia a sebadisciplíny. Na nedávny krst knihy populárneho českého cukrára Josefa Maršálka v jej Divadle Lucie Bílé si obliekla na telo padnúce biele šaty a prekvapila až nebývalo štíhlo figúrou.

​Aj keď na svoj jedálníček dbá Lucie Bílá z hľadiska jeho prospešnosti pre zdravie a líniu iste už roky, najnovšie sa rozhodla pre radikálny krok - vyradila aj všetko sladké. Už tri mesiace si nedopraje jednu z najobľúbenejších chutí, pre mnohých až drogu. Paradoxne sa ale stala kmotrou novej knihy cukrára Josefa Maršálka s názvom Čokoláda. Netají, že sú kamaráti, aj preto mu poskytla na krst priestory v jej divadle. A pri tejto príležitosti spravila aj výnimku a kúsok čokolády od neho rada ochutnala, horkej čokoláde vraj občas prosto neodolá.

"Ja som sa rozlúčila s cukrom, ani to nijako nebolelo, ale tmavú čokoládu ku káve, to si dám rada, ale inak sladkému neholdujem," povedla Bílá pre Super.cz o významnej zmene v jej stravovaní. Cieľom je udržať aj v jej veku v dobrej kondícii. "Čaká ma veľká sezóna, nielenže ma čakala premiéra, ktorá už je za nami, ale tiež veľký koncert v Štátnej opere. Čakalo ma nakrúcanie videoklipov a čaká ma vianočné turné a na to potrebujete nielen dobre vyzerať, ale aj mať energiu. A ten cukor energiu nedáva, ak, tak na chvíľku, takže som mu zamávala a je mi dobre," zverila sa speváčka, ktorá žiadnu energiu navyše zjavne nepotrebuje.

Ako mnohí ľudia, aj Lucie si potrpí na krásu a venuje jej pozornosť:

​Aj keď sa cukry, čiže sacharidy nachádzajú napríklad aj v chlebe, ten v jej jedálničku zostal. "Sú veci, ktoré milujem, ako chlieb, alebo obyčajná voda a určite dobrá káva, kávy sa nevzdám," vymenovala Lucie tri obľúbené zložky v jej strave, ktoré si dopraje. Keď k jej zdravému spôsobu stravovania pridá aj pohyb, ani nečudo, že si svoju štíhlu líniu dokáže udržať. No je známe, že cvičenie v posilňovni neznáša, udržiava sa skôr vo forme tancom a iným pohybom spojeným s jej prácou. Lucie dbá veľmi aj na svoj šatník, dá pritom na rady skúsených odborníkov. Presne tak aj aktuálne zažiarila na krste v jej divadle, kde bola jej o čosi štíhlejšia figúra v bielom komplete skutočne neprehliadnuteľná.

Pre ženu

Najčítanejšie