Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Chruplo to a bolo! Na Bena sa vrhla fanúšička, skončil v nemocnici!
Zdielať na

Chruplo to a bolo! Na Bena sa vrhla fanúšička, skončil v nemocnici!

Archívne video

Na svoju odvahu a sebavedomie doplatil tento rok na jar spevák Ben Cristovao (35), keď si trúfol zápasiť s profesionálnym zápasníkom zmiešaných bojových umení, Ľudovítom Kleinom. Behom sparringu si vážne zranil rameno a musel rušiť svoje koncerty. Spočiatku sa to snažil riešiť rehabilitáciami. Bolo to však vážnejšie, rameno mu stále vyskakovalo a v máji sa preto musel podrobiť operácii v nemocnici v Olomouci. V auguste tam kvôli neopatrnosti skončil opäť.

​Aj keď má Ben Cristovao k športu blízko už od detstva a ranej mladosti, keď jazdil súťažne snowboarding, k čomu neskôr pridal aj brazílske bojové umenie jiu-jitsu, tento rok na svoju záľubu doplatil. Trúfol si zrejme na viac, ako zvládal. "Jedna technika bola rýchlejšia, ako som to videl. Než som stihol zareagovať, tak odrazu počujem taký čudný zvuk a pozerám na tú ruku. Tá ruka bola so mnou a vlastne nebola," opísal nedávno v krátkosti v Show Jana Krausa, ako prišiel k svojmu zraneniu. Rameno sa síce podarilo nahodiť späť, ale napriek rehabilitácii musel v máji nakoniec podstúpiť prvú operáciu.

Musel rušiť aj niektoré koncerty, ale v lete sa opäť rozbehol, čo sa mu v auguste stalo osudným. "Po koncerte ku mne bežala jedna taká slečna, ktorá sa rozbehla, akože mi skočí do náručia, aby som ju chytil. Ja som zabudol, že tú ruku nemám preťažovať, takže som ju chytil a ruka spravila chrup. Slečnu som udržal, ale ten biceps mi oznámil, tak znovu," spomínal so smiechom na neplánovanú skúšku záťaže ramena. Vzápätí musel podstúpiť ďalšiu operáciu.

Pozrite si, čo ešte Ben Krausovi prezradil:

Koncerty však ani napriek tomu už nerušil, no má veľkú prosbu na fanúšičky. "Je extrémne dôležité, aby ste na mňa už neskákali, keď si idete na fotenie pre objatie. Na udržanie ženy, čo skočí do náručia, tá ruka ešte po prvej operácii, bohužiaľ, nebola," upozornil na instagrame populárny spevák.

Ben a jeho najnovší, silný hudobný počin:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ben Cristovao (@bennycristo)

Napriek problémom s ramenom sa snaží Ben nezanedbávať svoju celkovú kondíciu. Čaká ho veľký plánovaný koncert v O2 aréne, kde musí byť fit, aby dokázal predviesť všetky plánované veci. "Behám pri rieke a do toho si spievam songy, ale bez hudby. Do toho občas skáčem, takže keď okolo mňa ľudia bežia, tak si hovoria, čo je to za vola," zveril sa v rámci humoru so svojimi tréningami. Je rád, že to s ramenom dopadlo aj po dvoch úrazoch dobre, bál sa, že sa už nebude môcť venovať jiu-jitsu aj iným športom, ktoré miluje, ale verí, že to bude dobré. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ben Cristovao (@bennycristo)

Pre ženu

Najčítanejšie