Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Namiesto koncertov strach o život! Len 41-ročnému spevákovi hrozí zlyhanie srdca!
Zdielať na

Namiesto koncertov strach o život! Len 41-ročnému spevákovi hrozí zlyhanie srdca!

Zlyhanie srdca skutočne nie je problém len pre ľudí po päťdesiatke. Trpko to na vlastnej koži aktuálne zisťuje frontman skupiny Sum 41 Deryck Whibley (48) alias Bizzy D, exmanžel Avril Lavigne. Podľa správy od jeho súčasnej manželky, modelky Ariany Cooper Whibley (32), s ktorou má dve deti, musel byť hospitalizovaný s ťažkým zápalom pľúc. Na sociálnej sieti sa Ari s fanúšikmi manžela podelila o svoje obavy o jeho zdravie a zároveň zverejnila pár fotografií z nemocnice. Hudobníkovi hrozilo aj zlyhanie srdca.

​Ariana Cooper zdieľala fotografiu svojej ruky v manželovej, keď ležal na nemocničnom lôžku s pulzným oxymetrom pripnutým na prste. "Deryck a ja sme mali byť práve teraz v Chicagu a oslavovať ôsme výročie našej svadby, ale vesmír mal pre nás iný plán," vysvetľovala Ariana. Najskôr s ním strávila celú noc na pohotovosti a potom v nemocnici, kde bojoval so zápalom pľúc pripojený k ​​prístrojom a infúziám. Bola to veľká záťaž pre jeho srdce a lekári varovali, že je tu možnosť jeho zlyhania.

Po víkende strávenom v nemocnici s intenzívnou liečbou, sa spevákov zdravotný stav zlepšil. V nedeľu jeho manželka na sociálnej sieti napísala: "Tlak a napätie na jeho srdci a pľúcach sa zlepšili a je schopný dýchať bez toľkej bolesti." V utorok po prepustení z nemocnice sa už ozval aj sám Derck. "Hoci ešte nie som z najhoršieho vonku, čo sa týka zápalu pľúc a bolo mi povedané, aby som sa pripravil na to, že ma v nasledujúcich týždňoch čaká vo veciach zdravia tak trochu horská dráha, zostávam pozitívny a robím všetko pre to, aby som to všetko zvládol. Stále som pripútaný na lôžko, ťažko sa mi dýcha, mám silné bolesti v hrudníku a dosť divoké horúčkovité sny, ktoré sú celkom zábavné. Som v najlepších rukách a užívam správne lieky," opísal s optimizmom svoj aktuálny stav s tým, že urobí všetko pre to, aby chorobu prekonal.

Vypočujte si jeden z najväčších hitov neopunkovej kapely Sum 41:

Od prepustenia z nemocnice je Whibley v starostlivosti svojej manželky a matky, ktorá je zdravotnou sestrou. Nič lepšie by si ani nemohol želať, lebo treba priznať, že svojím divokým životným štýlom si zdravotné problémy priam pýta. Aktuálne to totiž nebola jeho prvá hospitalizácia. V roku 2014 ho v nemocnici liečili s komplikáciami s pečeňou a obličkami v dôsledku nadmerného požívania alkoholu. Odvtedy sa vraj alkoholu zdržiava a jeho manželka si ho za to veľmi váži.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa A r i W h i b l e y (@aribarbara)

"Viem, aký je silný, pretože som bola svedkom toho, čo dokázal prekonať, ale aj tak to nie je pre mňa jednoduché," zverila sa Ariana a požiadala jeho fanúšikov, aby na neho mysleli počas nasledujúcich dní, kým ešte stále bojuje s chorobou a nie je celkom isté, či sa opäť stav nezhorší. So Sum 41 má spevák naplánované vystúpenia, pričom v máji kapela oznámila, že po 27 rokoch chcú skončiť. Ešte by však radi vydali posledný album Heaven x Hell a vybrali sa s ním na svetové turné. Najprv sa ale musí ich líder pozviechať zo život ohrozujúceho stavu.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Deryck Whibley (@deryckwhibley)

Pre ženu

Najčítanejšie