Jasno
22°
Bratislava
Matúš
21.9.2023
Strach o Helenu Vondráčkovú! Náhly prevoz do nemocnice po nehode!
Zdielať na

Strach o Helenu Vondráčkovú! Náhly prevoz do nemocnice po nehode!

Archívna reportáž

Fanúšikov legendárnej speváčky Heleny Vondráčkovej (76) poriadne vydesila správa o jej náhlom prevoze sanitkou do nemocnice. Nepríjemnú informáciu o nehode Heleny Vondráčkovej oznámil jej manžel Martin Michal (64), ktorý je zároveň aj jej manažérom.  

​Ešte deň pred nehodou bola na oslave narodenín hudobného bossa Karla Janečka (79) a vyzerala v bielych šatách veľmi sviežo a mladistvo. No o pár hodín neskôr došlo k nepríjemnej nehode. "Helenka nadránom spadla a uderila sa do hlavy. Zavolali sme radšej sanitku, tá ju previezla na vyšetrenie do nemocnice, na výsledky čakáme," vysvetľoval v krátkosti Martin Michal. Hovorkyňa záchrannej služby potvrdila pre Blesk, že v Řitke zasahovali pri nehode ženy s pomliaždeným ramenom a chrbtom.

Po vyšetrení a následnom ošetrení ju v sanitke previezli do Ústřední vojenské nemocnice v Prahe na ďalšiu diagnostiku, po ktorej ju prepustili domov. "Nemá žiadnu zlomeninu, bude v poriadku. Najbližší plánovaný koncert je v piatok 22. septembra v Kopřivnici," oznámil Michal trochu predčasne dobrú správu, ako sa neskôr ukázalo.

Helena žije stále naplno:

​Napokon sa ozvala aj samotná speváčka. "Ďakujem všetkým za podporu a vaše pozitívne zprávy. Urobím všetko pre to, aby som sa čo najskôr zotavila a mohla vám svojimi koncertami zas prinášať radosť," odkázala všetkým jej fanúšikom. Posťažovala sa, že má modriny po celom tele a ukázalo sa, že sa zlomenine predsa len nevyhla. "Bohužiaľ, mám zlomené rebro a som na liekoch proti bolesti," priznala.

A hoci zatiaľ platí, že s koncertom 22. septembra sa počíta, ten včerajší zrušili. "Prekladáme ho na 26. októbra," upozornil na zmenu Michal ako manažér a dodal, že všetky vstupenky na toto vystúpenie zostávajú v platnosti. Tohtoročné koncertné turné s Charlie Bandom a hosťami začala Helena Vondráčková už 11. marca v Třebíči a ukončenie je naplánované na 17. decembra v pražskej Lucerne. Na Slovensku ju čakajú ešte dva koncerty, a to 21. októbra v Nových Zámkoch a 1. decembra vo Zvolene. Dokopy to má byť až tridsať koncertov, Helenka sa zdá byť jednoducho nezmar a ani nehoda ju nezastavila.

Pre ženu

Najčítanejšie