Jasno
21°
Bratislava
Matúš
21.9.2023
ŠOU, aká tu ešte nebola! Vyše sto účinkujúcich na K-POP mega koncerte!
Zdielať na

ŠOU, aká tu ešte nebola! Vyše sto účinkujúcich na K-POP mega koncerte!

Hit Gangnam style valcoval pred 11 rokmi svet. Ako prvý dosiahol miliardu zhliadnutí na youtube a vďaka nemu celý svet spoznal kórejský pop. Odvtedy sa K-POP stal úspešným trendom, najmä medzi deťmi a tínedžermi aj u nás. Súčasné hviezdy korejského popu už čoskoro dorazia aj do najväčšej českej športovej arény.

Monsta X, Cravity a ďalší - v Južnej Kórei sú to megahviezdy, ktoré tvoria hudobný a životný štýl pre milióny pubertiakov. Už onedlho prídu do Prahy a s nimi aj ďalší kapely v rámci K-pop festivalu.

​​Všetko sa dolaďuje a organizátori priznávajú, že iná kultúra, iné jazyky či iné časová pásma, robia z tejto akcie naj väčšiu výzvu v živote. "Je to veľmi náročné, aj doteraz je také stratené v preklade na pokračovanie. Oni nevedia veľmi dobre anglicky, my nevieme vôbec kórejsky, takže používame prekladateľa. A je to 7-hodinový posun, takže my pracujeme v noci a oni doobeda," zhodnotil úprimne komplikácie Daniel Strejc, organizátor akce.

V Poľsku je koncert o týždeň skôr už skoro vypredaný, 6. októbra obsadí kórejský pop pražskú O2 arénu. A organizátori sľubujú, že to bude mega šou so 115 vystupujúcimi. Celým večerom bude sprevádzať českokórejská moderátorská dvojica, takže Dominika Hašková už trénuje kórejštinu, hoci ešte netuší, kto bude jej kórejský náprotivok. Kórejci Prahu milujú ako najromantickejšie mesto sveta, sídli tam mnoho kórejských firiem, záznam bude robiť najväčšia kórejská televízia a televízia JOJ bude mediálnym partnerom tejto v našich končinách jedinečnej K-POP akcie.

Pre ženu

Najčítanejšie