Jasno
21°
Bratislava
Matúš
21.9.2023
Ďalšia smutná správa! Zomrel slávny spevák, jeho hity si spievajú všetci!
Zdielať na

Ďalšia smutná správa! Zomrel slávny spevák, jeho hity si spievajú všetci!

Zdroj: Pixabay.com

Smutný týždeň pre svet hudby pokračuje. Po slovenskej hviezde Vašovi Patejdlovi (†68), českej hviezde Janovi Kalinovi (†58), zomrela talianska, no smelo možno povedať, že aj svetová hviezda - Toto Cutugno.

​Spevák a skladateľ zomrel v utorok okolo 16:00 v milánskej nemocnici San Raffaele, kde bol hospitalizovaný, píše portál Today.it. Pred mesiacom oslávil osemdesiate narodeniny. Správu pre agentúru Ansa poskytol jeho manažér Danilo Mancuso, ktorý vysvetlil, že "po dlhej chorobe sa spevákovi v posledných mesiacoch zhoršilo". 

Slávny hit Solo Noi:

Bola to jeho interpretácia piesne "L'italiano", ktorá sa stala skutočným symbolom Talianska v zahraničí. S viac ako 100 miliónmi predaných kópií patrí medzi najúspešnejších talianskych hudobných umelcov. Pätnásťkrát sa zúčastnil na festivale Sanremo, čo vyvrcholilo víťazstvom s piesňou "Solo noi" a šiestimi druhými miestami. V roku 1990 vyhral aj súťaž Eurovízia s piesňou "Insieme: 1992".

Medzi obrovské hity patrila aj pieseň Serenata:

Správu o Cutugnovom úmrtí zverejnili jeho vydavateľstvá Carosello Records a Edizioni Curci slovami: "Niečo vyše mesiaca po jeho 80. narodeninách nás opúšťa jeden z najslávnejších talianskych umelcov všetkých čias. Spevák a skladateľ s viac ako 100 miliónmi kópií, svetoznámy predstaviteľ talianskej hudby, spevák a skladateľ, ktorý dokázal preniesť jednoduchosť a tradíciu talianskych piesní do zahraničia, umelec s mimoriadnou kariérou, ktorý nás bude naďalej inšpirovať a spájať".

Medzi prvými sa s Cutugnom verejne rozlúčila cez Twitter aj talianska premiérka Giorgia Meloni: "Rozlúčka s Toto Cutugnom, pravým Talianom." Nasledoval ju Federico Mollicone, predseda talianskej národnej kultúrnej komory: "Odchodom Toto Cutugna strácame národný symbol, medzinárodne uznávaný. Pamätné bolo jeho víťazstvo na Eurovízii v roku 1990 s piesňou 'Insieme:1992' o páde Berlínskeho múru. Smútia za ním všetky talianske komunity na celom svete, pre ktoré bol práve on symbolom talianskosti a ich koreňov. Spevák, ktorý nám dal emócie a poéziu a prinútil náš národ snívať. Drahý Toto, aj tam hore ťa nechajú spievať, pretože si bol hrdý a pravý Talian".

Pre ženu

Najčítanejšie