Nikdy nezabudneme, reagujú na smrť Gotta známe osobnosti

02.10.2019 14:30 Topstar.sk Hudba

Nikdy nezabudneme, reagujú na smrť Gotta známe osobnosti

Archívna reportáž
embed kód
Božský Kája zomrel. Táto smutná správa obletela v stredu dopoludnia nielen Česko a Slovensko. Známe osobnosti reagujú na smrť Karla Gotta na sociálnych sieťach.

"Mám pocit, akoby som prišla o niekoho z rodiny, ako by mi odišiel druhý otec alebo strýko. Niekto, koho som potrebovala v mojom živote," povedala pre FTV Prima Dara Rolins. Z jej hlasu bol zrejmé, že plače. Ako malá si zaspievala s Gottom nesmrteľný hit Zvonky šťastia. 

Jedným z posledných, ktorý spolupracoval s Karlom Gottom bol spevák a moderátor Leoš Mareš. Ich spoločný hit "Být stále mlád" mal na youtube viac ako 10 miliónov videní. 

Na Instagrame zverejnil Leoš Mareš Gottovu fotku so slovami "Nikdy nezabudneme." 

https://www.instagram.com/p/B3G-kMVDJNS/

Mareš pridal ďalší post na Instagrame z jeho koncertu v pražskej O2 aréne. Karel Gott si tam s ním zaspieval Být stále mlád. "Ten potlesk nikdy neutíchne," uviedol moderátor. 

https://www.instagram.com/p/B3HLOhmjnYI/

​Na facebooku zverejnil spoločnú fotku s Gottom Ondrej Kandráč so slovami "Odpočívajte v pokoji, Maestro."

Smúti aj česká spevácka diva Lucie Bílá. "Slová sú zbytočné." uviedla na Instagrame. 

https://www.instagram.com/p/B3HBiTFojpJ/

"Boh sa stretol s Bohom... Moja spomienka na vás bude vždy farebná, ako ste bol vy sám! Ďakujem za vaše slová, váš smiech, za to že som si s vami mohla zaspievať. ˇČlovek nikdy úplne neodíde, dokedy na neho niekto myslí! U vás to tak bude Karle! Milujeme vás!" napísala na sociálnej sieti speváčka Tereza Kerndlová a pripojila spoločnú fotku s Gottom. 

"Karel patril do života každého z nás. Od narodenia nám všetkým znel v ušiach. Som smutná a verím, že mu už je dobre. Najviac teraz myslím na jeho rodinu. Ivanka a dievčatá majú dieru v srdci," povedal pre blesk.cz Marta Jandová. 

Český moderátor Libor Bouček na Instagrame zverejnil čierny printscreen s textom: "Slová došli." 

https://www.instagram.com/p/B3G_rp4oGs1/

Slovenský raper Kali na Instagrame zverejnil fotka Maestra Gotta. So slovami "Kráľ R.I.P."

https://www.instagram.com/p/B3G_3F5DJ7J/

Jedna z prvých, ktorá na úmrtie Gotta reagovala, je Alice Kovácsová. Gott s ňou mal pomer 35 rokov. "Nikto nevie, čo je smrť, a predsa sa jej všetci boja, ako by uznávala, že je najväčším zlom, možno je pre človeka najväčším dobrom," napísala na facebooku citát Platóna. 

"Jeden z najúžasnejších hlasov, ktorý celé desaťročia vnášal radosť do duší Čechov i Slovákov, už nikdy nezaznie," uviedol na fcebooku Peter Pellegrini. 

Na skladbe s dcérou Charlottou Ellou spolupracoval Gott aj s Richardom Krajčom. "Ďakujem za všetko," napísal hudobník na svojom Facebooku. 

"Kájo, moc ma to mrzí, že už vám nikdy nepoviem našu uvítaciu vetu: nebo sa otvorilo, slnko môjho života sa objavilo. Vy ste naozaj slnko a pre mnohých z nás ste neodišiel a niekdy neodídete... máme Vás totiž v srdciach... úprimnú sústrasť Ivanke, Dominike, Lucinke, Charlottke a Nellinke a všetkým blízkym..." napísala Monika Absolonová. 

Zdroj: topstar.sk

TV Program

11:20 Aféry
12:00 INKOGNITO
13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
11:25 Áno, šéfe! USA IV.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:30 Prvé oddelenie
11:45 UHÁDNI MÔJ VEK
12:25 Vražedné Miami
13:20 Kosti II.
11:45 Kúzlovanie
12:00 Maxipes Fík
12:10 Dážďovečky
10:55 Rande naslepo
12:55 Mia a bílý lev
14:45 Dámský klub