Prípravy na jedenásty ročník festivalu ONE DAY JAZZ vrcholia

12.06.2019 13:15 Topstar.sk Hudba

Prípravy na jedenásty ročník festivalu ONE DAY JAZZ vrcholia

V utorok 18. júna sa na Bratislavskom hrade začne letná edícia jedenásteho ročníka One Day Jazz Festivalu. Štartovací koncert festivalu, ktorý organizuje bubeník Martin Valihora v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, zároveň symbolicky otvorí aj Bratislavské kultúrne leto.

​Hudobní fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť na hostí z domácej scény i zo sveta. "Festival sa nesie v znamení humanizmu a tolerancie, a preto aj účinkujúci sú vyberaní so zreteľom na tieto myšlienky," vysvetlil Valihora.

Na úvod bratislavského koncertu vystúpi česká speváčka Ida Kelarová s projektom Čhavorenge v sprievode česko-slovenského džezového tria a Bratislavského chlapčenského zboru.

Chlapčenský zbor vystúpi aj s Martinom Valihorom. Návštevníci a návštevníčky si následne môžu tešiť na vystúpenie izraelskej speváčky Noa v sprievode Slovenskej filharmónie pod vedením dirigenta Martina Leginusa a ďalších slovenských hudobníkov.

​A nebol by to One Day Jazz, keby na záver neprekvapil. "Predstavte si Idu, Nou, filharmóniu, chlapčenský zbor, bubny a perfektný džez... už len to šípi jedno veľké prekvapenie, ktoré verím, že sa podarí," prezradil uznávaný bubeník.

Súčasťou festivalu sú aj džezové dielne hviezd Ari Hoenig Trio, Kenny Garrett Quintet v spolupráci s Letnou jazzovou dielňou, ktorú každoročne organizuje Slovenská jazzová spoločnosť. "Veľmi sa tešíme, že One Day Jazz Festival môže v spolupráci so Slovenskou Jazzovou spoločnosťou na tejto džezovej dielni priniesť svetových hudobníkov, ktorí určite zhodnotia túto edukatívnu a potrebnú aktivitu," vyjadril sa Valihora.

Festival v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom pravidelne pozýva na každý júnový otvárací koncert aj 200 bratislavských stredoškolákov a venuje im vstup zdarma.

Môžu tak zažiť a vidieť, čo ponúkajú jednotlivé kultúry sveta a čo všetko môžu cez hudbu vytvoriť. Rovnako tiež majú možno vidieť aj svojich rovesníkov, ktorí svojím talentom a tvrdou prácou dokazujú, že cez hudbu môžu vyjadriť svoj postoj k životu a môže ich to motivovať aj osloviť na ich ďalšej životnej ceste.

Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: TV JOJ, SITA, topstar.sk

TV Program

06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
07:40 Labková patrola I.
06:15 Súdna sieň
07:30 Súdna sieň
08:30 NOVÁ ZÁHRADA
06:00 X Factor Veľká Británia XIV.
07:40 X Factor Veľká Británia XIV.
09:00 Áno, šéfe! USA IV.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:05 Mia a bílý lev
07:55 Tah pěšcem
09:55 Dobrou noc a hodně štěstí