Zatiahnuté
12°
Bratislava
Viola
18.5.2024
Slávny Al Di Meola bude v Bratislave čarovať s gitarou
Zdielať na

Slávny Al Di Meola bude v Bratislave čarovať s gitarou

Zdroj: Facebook

Svetový jazzový gitarista Al Di Meola navštívi Bratislavu.

Al Di Meola, jeden z najuznávanejších a najvšestrannejších svetových gitaristov a držiteľ Grammy, zavíta 19. marca do Bratislavy a predstaví svoj koncertný program k aktuálnemu albumu Opus.

Hudobná cesta gitarového virtuóza je bohatá na vzrušujúce hudobné diela, živé momenty a spolupráce. Podľa jeho slov je niekoľko posledných rokov pre neho výzvou a stimulom robiť veci stále uvoľnenejšie, či už v hudbe, alebo osobnom živote.

Cestu vlastného pretvárania zachytil Al Di Meola na albume Opus v jedenástich kompozíciách. Opus vyšiel 23. februára 2018 na nemeckej značke earMUSIC.

Už 10. marca sa umiestnil na prvom mieste Billboard US Jazz Charts, nasledovali ďalšie umiestnenia v hitparádach: #1 v Current Contemporary Jazz, #1 v Current Jazz, #14 v the Billboard Heatseekers/New Artist Chart aj umiestnenie v TOP 5 v Official German Jazz Album Charts.

Vypočujte si jeho majstrovské umenie: 

"Na albume Opus som chcel posunúť ďalej moje kompozičné schopnosti, keďže si myslím, že vďaka vývoju tejto časti mojej osobnosti sa skôr cítim ako skladateľ a gitarista, nie ako gitarista a skladateľ," povedal Al Di Meola.

"Zároveň tento album zachytáva novú éru v mojom živote. Po prvýkrát vo svojom živote som písal hudbu šťastný, mám úžasný vzťah s mojou manželkou, narodila sa nám nádherná dcérka, máme krásnu rodinu...to ma inšpiruje každý deň. Verím, že som to zachytil vo svojej hudbe," dodal.

Pridávame ešte jednu lahôdku s názvom Broken Hearts:Turné Opus & More 2019 odohrá Al Di Meola s tromi spoluhráčmi, medzi ktorými nebude chýbať známy akordeónista Fausto Beccalossi.

Najčítanejšie