Cmorik vypustil do sveta novú pieseň

Cmorik vypustil do sveta novú pieseň

Slovenský spevák Peter Cmorik predstavil videoklip k piesni Dva prúdy riek, v ktorej prostredníctvom poetických metafor ospevuje čistú lásku. Text piesne napísal rapper Akalaky a hudbu zložil Maxo Šrámek.

"Maxa som oslovil, aby mi skúsil napísať niečo, čo by mojej hudbe dodalo nový vietor, poskytlo nový pohľad na moju tvorbu. Poslal mi hudbu, ktorá sa mi hneď zapáčila, no napísať k nej text nebolo vôbec jednoduché," vysvetlil Peter Cmorik.

​"Maxo mal pesničku naspievanú v angličtine a dlho sme hľadali textára, ktorý by vedel napísať kvalitný slovenský text tak, aby v hudbe zostalo to isté frázovanie. Maxo napokon navrhol rappera Akalakyho, ktorý to zvládol podľa našich predstáv. Ja som mu nadhadzoval obsah, o čom by tá pieseň mala byť a on to podľa toho písal. Bol to niekoľkomesačný proces," dodal.

Na z časti čiernobielom videoklipe spevák spolupracoval s režisérom Lacom Rychtárikom.

"Toto bola naša prvá spolupráca. Už dávno som Laca chcel osloviť, ale akosi nám to doteraz nevychádzalo. Ideu klipu vymyslel on, chcel to čiernobiele s kvalitnou kamerou. Spolupracovalo sa s ním výborne, verím, že to nebolo naposledy," uzavrel Cmorik, ktorý pieseň podľa vlastných slov zaradí aj na svoj ďalší štúdiový album.

Skladbu si vypočujte TU:

Spevák vie, čo je to čistá láska. Nie je to tak dávno, čo sa stal otcom dvojičiek Peťka a Števka.

Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: TV JOJ, YouTube.com, topstar.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:15 Nákupné maniačky
11:50 NOVÉ BÝVANIE
13:10 Simpsonovci XXII.
10:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:00 Slobodní so záväzkami
12:30 Slobodní so záväzkami
11:20 Fix a Foxi
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
10:00 Kouzlo polibku
11:35 Útěk z polygamie
13:10 Mámy na nože