Jasno
15°
Bratislava
František
4.10.2022
Chris Brown (25): Napadol som fanúšika
Zdielať na
Hudba

Chris Brown (25): Napadol som fanúšika

Spevák Chris Brown sa priznal v prípade vlaňajšieho napadnutia fanúšika. Hudobníka neposlali do väzenia, no musel zaplatiť stopäťdesiat dolárov (približne stoštrnásť eur) za súdne trovy.

Chris Brown strávil dva dni po incidente vo väzbe. Hrozil mu šesťmesačný trest odňatia slobody a pokuta tisíc dolárov (sedemstošesťdesiatdva eur).

Sudca Franklin Burgess Jr. počas utorňajšieho pojednávania uviedol, že Chris už za svoje činy pykal. Preto sa rozhodol udeliť mu miernejší trest. 

k napadnutiu Isaaca Adamsa Parkera došlo vlani v októbri vo Washingtone. Muž sa chcel odfotiť s Brownom, kým sa hudobník fotil s fanúšičkami.

Parker uviedol, že spevák a jeho bodyguard Christopher Hollosy mu zlomili nos. Hollosyho už v apríli uznali vinným z napadnutia, no zatiaľ ho neodsúdili. Napadnutý žiadal od mužov jeden a pol milióna dolárov (vyše milión stotisíc eur).

Brown týmto incidentom porušil podmienku za fyzické napadnutie speváčky a vtedajšej priateľky Rihanny z roku 2009. Musel ísť preto do väzenia.

Stotridsaťjeden dní

Speváka následne 9. mája odsúdili na ročný trest odňatia slobody. Sudca mu ale odrátal dvestotridsaťštyri dní, ktoré Brown už predtým strávil na odvykacej liečbe, vo väzbe a tiež za dobré správanie.

Z trestu mu tak zostalo stotridsaťjeden dní. Nakoniec ho z väzenia prepustili už po necelom mesiaci od rozsudku.

Chris Brown má na konte zatiaľ päť albumov - Chris Brown, Exclusive, Graffiti, F.A.M.E. a Fortune.

K jeho najúspešnejším hitom patria skladby Run It! (feat. Juelz Santana), Kiss Kiss (feat. T-Pain), With You, No Air (feat. Jordin Sparks), Look At Me Now (feat. Lil Wayne & Busta Rhymes) alebo Forever.

V roku 2012 získal za nahrávku F.A.M.E. prestížnu cenu Grammy v kategórii Najlepší r'n'b album.

Okrem hudby a spomínaného napadnutia Rihanny sa zviditeľnil tiež konfliktami s Drakeom či Frankom Oceanom. Brown plánuje 15. septembra vydať nový album s názvom X.

Chris Brown popísal, ako sa citíl vo väzení, pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie